Dojde si Andrew Garfield konečně pro Oskara?

Andrew Garfield je snaživý mladý herec, který odehrál už řadu skvostných hereckých výkonů a minimálně třikrát předvedl skvělý výkon, zdá se, že se mu to právě povedlo počtvrté.

Breathe_170816_Day37_ 1428.jpg

Andyho Serkise znají miliony diváků z rolí, kdy mu ani neviděli do tváře. V restartované sérii Planeta opic hrál Caesara, v trilogii Pána Prstenů legendárního Gluma nebo King Konga v předělávce z roku 2005. Tentokrát se posadil na režijní sesli, takže opět není vidět a podle kritiků natočil hodně zajímavý počin.

breathe_2

Film se jmenuje Breathe a do českých kin ho uvede Bioscop jako Nádech pro lásku. Příběh je podle skutečnosti. Pohledný dobrodruh Robin Cavendish (Andrew Garfield) se stane průkopníkem pomoci pro zdravotně postižené poté, co ve věku 28 let od krku dolů zcela ochrne a je obeznámen s faktem, že mu zbývají pouhé tři měsíce života. On a jeho oddaná žena Diana (Claire Foy) cestují po světě s nadějí, že změní životy druhých jako je on sám.

breathe_3

Každý začínající filmař by si měl vzít po bok skvělého zkušeného kameramana, jinak si koleduje o malér. A Serkis toto zlaté pravidlo dodržel, protože za kamerou měl Roberta Richardsona (Pod rouškou noci), dvorního kameramana Olivera Stonea v dobách jeho největší slávy, který se po jejich známém rozkmotření přidal ke Quentinu Tarantinovi.

 

Nádech pro lásku američtí kritici přirovnávají k filmu Teorie všeho, který vynesl Oskara Eddiemu Redmaynovi a je pravda, že Garfield by si po skvělých výkonech v Hacksaw Ridge, Mlčení nebo Sociální síť nějakou prestižní hereckou cenu zasloužil.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist