Hollywoodská šlechtična Jane Fonda

Málokterá americká herečka budí tolik kontroverze jako tato neskutečně talentovaná dáma, v jejíž osobnosti se snoubí nesmlouvavý postoj, nepopiratelný obchodní talent a vybraná elegance.

jane-fonda

Právě probíhající MFF v Benátkách oceňuje Roberta Redforda a Jane Fondu, patřící do slavného hereckého klanu Fondů. Vyrůstala na farmě u svého otce Henryho Fondy v Kalifornii, ale po tragické smrti matky, když jí bylo teprve dvanáct let jí vychovávala babička v Connecticutu. Zpočátku se vůbec nezdálo, že by se mohla věnovat herectví. Přitahovala jí hra na klavír a malířství, kvůli které dokonce odjela na nějaký čas studovat do Paříže. Při pohledu na ní zřejmě nepřekvapí, že svou kariéru zahájila jako modelka a po prvních kampaních se rozhodla začít brát kurzy v legendárním hereckém studiu Lee Strasberga. Jmenujte jakéhokoli významného amerického herce šedesátých a sedmdesátých let a uvidíte, že všichni pocházeli právě z této líhně.

barbarella

Na Broadwayi se objevila v polovině padesátých let a před kamerou počátkem let šedesátých. Hvězdou se rozhodně nestala přes noc a ani dnes kultovní snímek Barbarella, který je neskutečnou záležitostí poznamenanou dobou svého vzniku, kterou natočila se svým manželem francouzským režisérem Rogerem Vadimem. Přiznejme si, že to nebyly její herecké schopnosti, které film tak bezostyšně prodával.

cat ballou

Pages: 1 2 3 4

Přidat komentář

TOPlist