Infiltrátor (2016)

THE INFILTRATOR

The Infiltrator, režie: Brad Furman, scénář: Ellen Sue Brown podle knihy Roberta Mazura, hudba: Chris Hajian, kamera: Joshua Reis, střih: Luis Carballar, Jeff McEvoy, David Rosenbloom, hrají: Bryan Cranston, John Leguizamo, Diane Kruger, Benjamin Bratt, Leanne Best, Elena Anaya, Jason Isaacs

 

127 minut, 2.35:1, barevný, RED Epic Dragon (6K)

 

Film:

 

Federální agent Robert „Bob“ Mazur (Bryan Cranston) se v 80. letech dostal v utajení dál než kdo před ním, když pronikl do srdce drogového kartelu samotného Pabla Escobara. Pod krycím jménem Bob Musella se stal stal klíčovou osobou při praní špinavých peněz a spolu s dvěma dalšími tajnými agenty (Diane Kruger, John Leguizamo) riskoval život, aby vybudoval solidní případ a přivedl co nejvíc drogových baronů před soud. Obklopen násilím a korupcí, Mazur se musí dostat do přízně Escobarovy pravé ruky, Roberta Alcaina (Benjamin Bratt) a přitom neudělat jediný chybný krok.

infiltrator_2

Infiltrátor je natočený podle skutečných událostí, o kterých vyšla v roce 2009 také v Americe velmi prodávaná kniha. To by ale neznamenalo mnoho, kdyby se skutečný Rob Mazur nepotkal na jednom večírku s jedním z hollywoodských kreativců, který mu řekl, že by z toho mohl být opravdu silný film. Samozřejmě, že jsme viděli již mnoho filmů o agentech v utajení, ale nevzpomínám si, že bychom někdy viděli film o agentovi už v mírně pokročilém věku, který je navíc ženatý. Díky tomu ve filmu vznikla další velmi zajímavá rovina s motivem rodiny v ohrožení.

the-infiltrator-3

Skutečný Mazur byl opravdu ženatý, měl také děti a celkem pochopitelně je do své nebezpečné práce nechtěl nikdy zatahovat. Na druhou stranu, z tohoto vlaku vystoupit zkrátka nelze a drogovému kartelu lze stěží jen něco utajit. Mazur proto angažoval další agentku v přestrojení v podání Diane Kruger (Otcové a dcery, Skvělý plán, Speciální jednotka, Neznámý), o které řekl, že je to jeho snoubenka, jež se pak stane klíčovou postavou celého příběhu.

infiltrator_4

Solidní thriller v režii Brada Furmana (Hra na hraně, Obhájce) staví zejména na jednotlivých postavách, zejména pak na soustředěné kreaci Bryana Cranstona, který byl režisérovou první volbou a jenž roli akceptoval bez přečtení scénáře, protože důvěřoval režisérovi, se kterým už spolu točili úspěšný thriller Obhájce. Pro mě velkým překvapením je herecký výkon Benjamina Bretta, který podle mě ve filmu dosud nebyl nikde lepší. Potěší také obsaezní krásné španělské herečky Eleny Anaya (Wonder Woman, Kůže, kterou nosím).

infiltrator_5

Netvrdím, že je to dokonalé, ale je to rozhodně povedené a hlavně koukatelné od začátku až do konce. Film také obsahuje celou řadu velmi výrazných dramatických scén, které potvrzují, že Furman patří mezi skvělé vypravěče. Film je k mání na streamovacích službách (VOD) a na nosičích s českými titulky i v dabingu, který jsem ale neměl možnost vidět. V českém dabingu se však dodržel Vladislav Beneš, který Bryana Cranstona daboval v seriálu Perníkový dědek a Pavel Trávníček dabující už poněkolikáté Jasona Isaacse.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist