Kingsman: Zlatý kruh (2017)

KINGSMAN: THE GOLDEN CIRCLE

Kingsman: The Golden Circle, USA/VB, režie: Matthew Vaughn, scénář: Matthew Vaughn, Jane Goldman, kamera: George Richmond, hudba: Henry Jackman, Matthew Margeson, střih: Eddie Hamilton, hrají: Colin Firth, Taron Egerton, Mark Strong, Jeff Bridges, Channing Tatum, Julianne Moore, Halle Berry, Pedro Pascal, Edward Holcroft, Hanna Alström, Michael Gambon, Bruce Greenwood, Emily Watson

141 minut, 2.35:1, ARRI Alexa, barevný

Film:

Eggsy (Taron Egerton) vyjde ve svém na míru střiženém obleku z nám už dobře známého londýnského krejčovství. Jenže. Oops. Tam na něj čeká vyhozený mladík z kingsmanovského přijímače Charlie (Edward Holcroft) z prvního dílu, o kterém jsme si všichni mysleli, že je na krchově a pokusí se ho zabít. Po divoké honičce Londýnem (hodně digitální) a zjištění, že má kovovou ruku, (tedy oproti posledně inovace, už to není noha) se přesuneme na tajné místo největší dealerky drog na světě Poppy (Julianne Moore), která je ujetá na americké retro 50. let a osnuje ďábelské světové plány se svou skupinou Zlatý kruh.

Uteče nějaký čas. Kingsmani jsou terčem nemilosrdného útoku. Právě přišli o všechny agenty, konspirační byty i ústředí, včetně nového Artuše (Michael Gambon). Přežije jenom Eggsy, který je zrovna na večeři s švédskou princeznou Tilde (Hanna Alström), ano to je ta rozkošná blonďatá krasavice z jedničky a Merlin (Mark Strong). Ten jediný ví, co dělat. Dojdou do trezoru, který odemknou, nám již dobře známou zadní stranou medailonu, a po pár okamžicích odlétají do Kentucky ke svým americkým partnerům, nevládní americké organizaci Statesman, která na rozdíl od anglických krejčí pálí bourbon.

kingsman2_2

V Kentucky na ně čekají neotřelí agenti a mnohá překvapení, včetně nalezení Harryho (Colin Firth), o kterém jsme si mysleli, že je po smrti. Všechny stopy vedou k záhadnému Zlatému kruhu.

   Jak jsme psali u jedničky Kingsman: tajná služba, Bondovky s Connerym měly styl a Kingsman celkem úspěšně navázal na úžasný styl těchto klasických parodií a samozřejmě děj odehrál up to date. Platí také, že hlavní výhrou, nebo prohrou Kingsmanů, je tým filmařů, co tento film natočili. Jsou to jednak autoři zdařilého hitu X-Men: První třída, ale také šílenosti zvané Kick Ass. Kingsman byl pak někde na půl cesty mezi oběma filmy.

Hanna Alström in Twentieth Century Fox's "Kingsman: The Golden Circle."

Dvojka je o deset minut delší, než jednička a dějově je řídká natolik, že když byste z ní vystříhli dvacet minut, vůbec nic by se nestalo. Dokonce byste z filmu mohli vystříhnout i několik postav a vůbec nic by se nestalo, a to není úplně dobrá vizitka. V kině jsem se oproti jedničce nudil a nervózně poposedával. Řada scén je opětovně prostě naprosto mimo mísu, házení dospělého chlapa do mlýnku na maso a příprava hamburgeru je tak zvrhle realistická, že jsem v ní postrádal nějaký over the top vtípek na ozvláštnění, díky kterému fungovala jednička.

kingsman2_5

Ústřední trio Taron Egerton, Colin Firth a Mark Strong je opět vynikající. Hlavním přínosem dvojky je padoušský americký prezident v podání Bruce Greenwooda, který mohl dostat klidně více prostoru. Jako jeden z mála nově angažovaných herců pochopil, co se po něm chce a je výborný. Solidně se osvědčil i Pedro Pascal (Velká čínská zeď) jako agent Whiskey. Co ovšem funguje o poznání hůře než v jedničce je emotivní linka přátelství mezi Eggsym a Harrym, tady nefunguje vůbec a není to chybou herců, ale scénáře, který se tedy příliš nepovedl. Recykluje téměř důsledně události jedničky ve stejném čase a přidává vtipy jak na abiturientském večírku, vzpomínáte jak jsme se u jedničky dobře bavili? Tvůrci se evidentně bavili stejně dobře jako posledně, možná i lépe, ale divák v kině to úplně nedocení.

kingsman2_4

Julianne Moore není špatná padouška, ale srovnání s padoušským Valentinem Samuelem L. Jacksonem bohužel nesnese. Mrzí také absence Sofie Boutelly, zkrátka padouši jsou tentokrát takoví neslaní nemastní. Absolutním úletem je dějová linka s Eltonem Johnem, něco tak trapného a nevkusného jsem tedy opravdu nečekal.

Celý film se hovoří o tom, že tvůrci chtějí v sérii pokračovat a celé to budí dojmem jako nepříliš povedený přechod k něčemu lepšímu a většímu. Jenže mou nejoblíbenější postavu ve filmu oddělali, takže uvidíme, zda diváci na film přijdou nebo jak to bude vůbec pokračovat. Vidět se to dá, ale proti jedničce je to tedy docela propad.

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist