Povedená animovaná Modulátorie Alžběty Burešové má další festivalový zářez

V naší oblíbené rubrice Krátce řečeno dnes zaostříme na krátkometrážní animovaný snímek Modulátorie režisérky Alžběty Burešové, který aktuálně soutěží na rumunském Kinofestu.

modulatorie_1

Animovaná groteska Modulátorie vznikla jako diplomová práce na FDU Ladislava Sutnara v Plzni a její autorkou je Alžběta Burešová. Modulátorie vznikla podle přiznané inspirace animací záhřebské školy, konkrétně třeba animákem Surogát režiséra Dušana Vukotiče (zkuste probrouzdat youtube) a takzvanou limitovanou animací.

 

Alžběta Burešová loni s Modulátorií absolvovala, ale rozhodla se, což je mi velmi sympatické, s projektem dál pracovat a její houževnatost nese své ovoce. Čeští filmaři totiž příliš často vzdávají své ambice a nebo mají pocit, že s dokončením filmu mají hotovo, což je nám na filmových marketech zejména německými a francouzskými filmaři bohužel oprávněně vytýkáno. Modulátorie letos soutěžila na festivalu animovaných filmů Anifilm v Třeboni, v létě pak byla k vidění na švýcarském festivalu Fantoshe a má za sebou také televizní premiéru v České televizi, kde se vysílala v rámci Maratonu studentských filmů, tedy veřejnoprávní známého projektu Noc filmových nadějí na Nově, který se bude vysílat na začátku října tohoto roku, kde by se Modulátorie měla také odvysílat.

21845699_844645169037659_18398839_o

 

Alžběta Burešová exkluzivně Realfilm.cz sdělila:„Modulátorie je hlavně zábava, klasická groteska – hra na kočku a myš. Chtěla jsem vytvořit něco, co by mě prostě bavilo dělat.“ A že to baví i ostatní, svědčí i její aktuální účast na rumunském festivalu Kinofest, kde je mimochodem i online hlasování (klikněte sem), kde jí můžete v mezinárodní konkurenci podpořit, eventuálně se samozřejmě také podívat na aktuální tvorbu současných mladých evropských animátorů.

 

A jelikož Alžběta Burešová studovala také u našeho známého animátora Jiřího Barty, jehož hned několik projektů naleznete v naší knize Česká animovaná klasika, odkážu vás také na internetové knihkupectví Kosmas, kde si můžete zakoupit tuto i další naše knihy z filmové edice.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Přidat komentář

TOPlist