Profesor filmu: Martin Scorsese (doplněný profil)


Následujícím filmem Scorsese všechny překvapil, protože se vrhl na fantasy dětský snímek ve 3D se svým dosud největším rozpočtem 150 milionů dolarů Hugo a jeho velký objev (2011). Adaptace knihy Briana Selznicka The Invention of Hugo Cabret byla po delší době nákladná produkce bez Leonarda Di Capria, který Scorsesemu vrátil důvěru hollywoodského systému a přestože jí po tomto filmu zase ztratil až do dalšího návratu k Leonardu Di Capriovi, za vše hovoří 11 nominací na Oskara včetně nejlepší film a uznání od kolegy Jamese Camerona, že tento film považuje za nejsmysluplnější využití 3D v dějinách kinematografie.

Hugo Cabret (Asa Butterfield) je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po tátovi Hugo zdědil vynalézavost a robota s klíčovou dírkou ve tvaru srdce, který možná ožije, pokud se do ní vloží ten správný klíč, a předá chlapci otcův vzkaz. Alespoň v to doufá. Neutišitelná zvědavost přivede Huga k nerudnému prodavači mechanických hraček (Ben Kingsley) a od něj i k jeho chráněnce (Chloe Grace Moretz), která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Hugovy životní záhady. Jak k němu přišla? Jaké tajemství skrývá její adoptivní prarodič, že o něm nesmí nikdo mluvit? Skrývá robot skutečně otcův vzkaz? A dokáže Hugo na všechny tyhle otázky odpovědět dřív, než ho dostihne ruka zákona v podobě přísného nádražního hlídače (Sacha Baron Cohen) a pošle ho do sirotčince?


Scorsesemu se podařilo brilantně zachytit atmosféru Paříže třicátých let a za nádherného hudebního doprovodu Howarda Shorea kouzlí skutečné pohádkové prostředí. Film se naprosto liší od většiny jeho filmové tvorby založené na trochu jiných principech, ale rozhodně se o něm nedá říct, že by se mu nepovedl. Diváci si v kinech ovšem snímek nenašli a po komerční stránce skončil pořádným debaklem.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Přidat komentář

TOPlist