Titulková sekvence Patty Jenkins pro Wonder Woman

V našem občasném seriálu o titulkových sekvencích se dnes podíváme na závěrečnou titulkovou sekvenci Patty Jenkins pro comicsový megahit Wonder Woman.

wonder woman

Závěrečné titulky filmu Wonder Woman shrnují celý příběh Diany, od princezny Amazonek, kterak svým štítem odhání temnotu a silou dobra bojuje proti zlu až se na konci propracuje ke kýžené superhrdince, kterou známe jako Wonder Woman.

wonderwoman_1

Titulky vyrobila společnost Greenhaus GFX a režírovala je sama Patty Jenkins. Ta sama realizovala i titulkovou sekvenci pro svůj vynikající snímek Zrůda, za který byla Charlize Theron oceněna prestižním Oskarem za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Byť se řadím k fanouškům izraelské krásky Gal Gadot s českým dědečkem (to opravdu není kec, milí čtenáři), doufám, že marketingová kampaň tohoto blockbusteru na letošní Oskary je jen zbožné přání feministek. Je to velké letní dobrodružství a rád se podívám na případné pokračování, ale Oskary bych přeci jen viděl na polici za jiný druh filmů, než jsou drahé comicsové spektákly.  Titulkovou sekvenci podbarvil údernou hudební kompozicí Rupert Gregson-Williams.
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Jestli vládnete angličtinou, přečtěte si rozhovor s režisérkou a tvůrci titulků na webu Art of The Title – http://www.artofthetitle.com/title/wonder-woman/ .

Tvůrci:

Director: Patty Jenkins
Post-production Supervisor: David E. Hall

Studio: Greenhaus GFX
Executive Creative Director:
 Helen Greene
Creative Director: Jason Doherty
Executive Producer: Megan Hamilton
Assistant Producer: Greg Medina
Art Directors: Amanda Koh, Matthew Gleason
Artists: Sarah Federico, Efram Potelle, Joseph Conover, Jose Ponce, Francisco Sanchez de Canete, Steve Gagne, Samesha Singletary, Byron Slaybaugh
Stereoscopic Supervisors: Alex Warner, Stevan Del George
Design Concept A/V: Paul Holtzhausen
Concept Designers: Jeremy Wabiszczewicz, Kaya Thomas, Matthew Redding, Razan Khashoggi, Maria Anleu, Joshua Studebaker

Supervising Sound Editor:
James Mather
Music: Rupert Gregson-Williams

 

Přidat komentář

TOPlist