Ideální pár romantických horrorů pro dušičkový večer

Svátek zemřelých, který se u nás tradičně slaví 2. listopadu je společně s importovaným Halloweenem ideální příležitost k mírně nostalgické horrorové seanci, pro kterou vybíráme následující dvojici kvalitních romantických horrorů.

 dracula_main_bild

   Tím prvním je Coppolův Dracula. Jedna z nejvěrnějších adaptací románu Brama Stokera, které čas přidává na kvalitě. Divadelní aranžmá, vynikající kostýmy a strhující herecké výkony v čele se začínajícím Gary Oldmanem diváky bezesporu dodnes připoutají k obrazovce.

Dracula (1992)

Navíc si troufám tvrdit, že naše nejširší čtenářská obec RealFilmu tento film dost možná neviděla, protože naši čtenáři se etablují zejména z věkové skupiny 20 – 29 let. Je tedy dobré si tento film připomenout, stejně jako naší rozšířenou recenzi snímku.

Crimson-Peak-2015

Tím druhým horrorem, který rádi doporučujeme ke zhlédnutí je snímek Purpurový vrch režiséra Guillerma Del Tora. Velkorysý horror, kde mexický režisér dostal absolutní tvůrčí svobodu sice kritici úplně nepochopili a diváci kina také nebrali úplně útokem, to ale neznamená, že by se jednalo o nepodarek. Naopak.

crimson_5

Nádherná velkorysá výprava ve stylu novogotiky, špičkové efekty, temná atmosféra a skvělé herecké výkony předních herců činí z tohoto snímku nevšední vizuální zážitek, který má sice pomalejší tempo, ale rozhodně se vyplatí jej následovat. Film si také připomeňte v naší recenzi.

A pokud si budete chtít za sychravého večera jen číst, tak určitě sáhněte po našich knihách Slavná světová filmová klasika, Slavná česká filmová klasika a Česká animovaná klasika, které si můžete objednat na Kosmas.cz a poslední jmenovanou také osobně zakoupit v Muzeu Karla Zemana.

Přidat komentář

TOPlist