Já, Steve McQueen (2014)

Bullittův případ (1968)

I am Steve McQueen, Kanada, režie: Jeff Renfroe, scénář: David Ray, hrají: Steve McQueen, Robert Downey Jr., Zoë Bell, Pierce Brosnan, Norman Jewison, Ali MacGraw, Chad McQueen

90 minut, barevný, 1.78:1, HD

 

Film:

 

Steve McQueen sice zemřel v roce 1980, ale dosud se žádný z herců nikdy ani nepřiblížil, aby se mu ho podařilo nahradit a těch pokusů bylo – Kevin Costner v Osobním strážci, Pierce BrosnanAféře Thomase Crowna a nyní v připravovaném remakeu Motýlka Charlie Hunman.

 

Chad McQueen - syn Stevea McQueena a producent dokumentu

Chad McQueen – syn Stevea McQueena a producent dokumentu

Fenomén Stevea McQueena natočil kanadský režisér Jeff Renfroe v produkci McQueenova syna Chada. Steve McQueen se narodil roku 1930. Otec, který se živil jako letecký kaskadér, rodinu opustil brzy po Stevově narození, matka kvůli svému alkoholismu dala chlapce na výchovu k příbuzným. Už ve třinácti letech se Steve dostal do problémové party a jako člena pouličního gangu ho umístili do výchovného ústavu zvaného „Chlapecká republika“.

Le Mans_1

Odtud vedla jeho cesta k námořní pěchotě a na začátku padesátých let odstartoval v New Yorku hereckou kariéru. Stal se televizní hvězdou v době, kdy vůbec nebylo obvyklé, že by se kdokoli dostal z televizní obrazovky na velké plátno. Když se v roce 1960 celosvětově proslavil snímkem Sedm statečných, byl již uznávaným divadelním i filmovým hercem.

V dokumentu, který je sice oslavný padne řada výroků, ve kterém se dozvíte o McQueenově skutečné povaze, konfliktům, kterých se nebál a kterými vždy dosáhl svého. Ale třeba i o jeho rivalitě s Paulem Newmanem při natáčení Skleněného pekla nebo jeho vyhazování režisérů. Na kameru promlouvají jeho ženy, herečtí partneři, ale i pohrobci jako Pierce Brosnan nebo Gary Oldman nebo režisér Norman Jewison. Je však třeba říct, že film je přehledný, vkusný a nikdo v něm nemluví z cesty. Navíc je i vizuálně zajímavý a obsahuje četné scény z filmů v top kvalitě. Vypravěčem filmu je Robert Downey jr.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Připomeňte si hercův herecký profil v tomto samostatném článku a následující filmy, které máme na RealFilmu.

Bullitův případ

Le Mans

Sedm statečných

Motýlek

Útěk

 

A pokud si chcete o Steveu McQueenovi a dalších 99 zajímavých filmech kultovních herců, určitě sáhnete po knize Slavná světová klasika, naše další filmové tituly naleznete na Kosmas.cz.

Přidat komentář

TOPlist