matka! (2017)

mother!

Z hlediska hereckých výkonů je na tom matka! výtečně. Jennifer Lawrence (Pasažéři, Joy, Do morku kostí, Terapie láskou, Hunger Games) si svou verzi novodobé Mii Farrow užívá o poznání méně, než éterická zrzka a i když hraje dobře a hezky se na ní dívá, nejsem si pořád úplně jist, zda byla pro tuto roli tou správnou volbou. Mnohem lepší volbou pro tuto roli by byla podle mně Natalie Portman, ale chápu, že se jí do dalšího martýria se zjevně ujetým režisérem znovu nechtělo. Výrazně lépe ovšem v roli spisovatele dopadl Javier Bardem (Vicky Cristina Barcelona), který už mnohokrát prokázal, že dokáže být jak milým svůdníkem, tak brutálním sadistou a pokaždé velmi uvěřitelně. Pokud ale budeme hovořit o potenciálních oskarových nominacích, tak budeme ve vedlejších rolích. Manželský pár Ed Harris a Michelle Pfeiffer vejdou do filmových dějin. Tihle dva si film kradou pro sebe a po každém jejich výstupu budete na plátno zírat s otevřenou pusou. Neskutečné!

mother!

V epizodních rolích, spíš cameo výstupech, jak se česky vžilo – čurdách, mě nejvíce zaujal Domnhall Gleeson, který se z rolí nechápavých a nesmělých mladíků vypracoval v sebejistého padoucha, ale i jeho bratr Brian a komička Kristen Wiig, která zde rozhodně ke smíchu není, ačkoli její polohy Aronofsky beze zbytku využil.

mother!

Tento film rozhodně stojí za pozornost a jestli se na něj vypravíte, tak vám garantuji, že ho z paměti už nevymažete. Teď je ovšem otázka, zda je o co stát. Film se hrál v soutěži na MFF v Benátkách, na prestižním festivalu v Torontu nebo v jihokorejském Busanu (česky se občas píše i Pusanu), kde Aronofsky film osobně uvádí. Jedním z důvodů je, že Jihokorejci Hollywood milují a dnes je to jeden ze tří nejvýznamnějších asijských trhů. A Aronofsky diváky potřebuje, největší položka v 30 milionovém rozpočtu tohoto zjevně nepříliš drahého snímku je honorář jeho současné přítelkyně, který tipuju 80 ku dvaceti ve prospěch jejího honoráře.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist