Originální autor Alex Garland natočil novou sci-fi s Natalií Portman

Anihilace (Annihilation) je adaptací stejnojmenné úspěšné knihy Jeffa VanderMeera, v níž se čtyřčlenný tým vědkyň vydává do opuštěné Zóny X. Dystopický román, který líčí svět po environmentální katastrofě a jež je zároveň prvním dílem VanderMeerovy trilogie.

Annihilation-1

„Připomnělo mi to styl J.G. Ballarda, jehož sci-fi příběhy jsem četl v dospívání,“ vyjádřil se ke knihám Garland v roce 2015, kdy projekt oznámil. Alex Garland (Dredd, Ex machina) se ale deníku The Telegraph svěřil, že nemá zájem natáčet trilogii, ale k celému filmu přistoupil jako k jediné kapitole. „Raději pracuji na příběhu, který je podle mne soběstačný, než aby měl tři tečky na konci,“ řekl novinám The Telegraph.

annihilation_2

Zápletka Anihilace má v centru svého příběhu výpravu vědkyň do tajuplné Oblasti X. Oblast X byla desítky let odříznutá od zbytku kontinentu. Rozlehlé pozůstatky lidské civilizace znovu opanovala příroda. První expedice se vrátila se zprávami o nedotčené, rajské krajině; všichni členové druhé expedice spáchali sebevraždu; třetí expedice zanikla při přestřelce, když se její členové obrátili proti sobě; účastníci jedenácté expedice se vrátili jako stíny svých dřívějších já a během několika měsíců po návratu zemřeli na agresivní rakovinu. Nyní se chystá dvanáctá expedice. Skupinu tvoří čtyři ženy: antropoložka; geodetka; psycholožka a faktická vůdkyně; a vypravěčka příběhu – bioložka. Jejich úkolem je zmapovat terén a nasbírat vzorky; zaznamenat všechna pozorování, vědecká i jiná, svého okolí a sebe navzájem; a především se nenechat kontaminovat Oblastí X jako takovou. Na místo dorazí s tím, že očekávají neočekávané, a Oblast X skutečně dostojí své pověsti – brzy objeví obrovskou topografi ckou anomálii a formy života, které se vymykají veškerému chápání. Avšak tím, co všechno změní, jsou především tajemství, která účastnice expedice skrývají před sebou navzájem…

Bioložku účastnící se poslední výpravy, ve filmu ztvárnila držitelka Oscara Natalie Portman (Černá labuť, Jackie, Na dotek, Nelítostný souboj, Paříži, miluji Tě, V jako Vendeta, Thor, Hvězdné války I-III) a v dalším obsazení figurují Jennifer Jason Leigh jako psycholožka, Tessa Thompson jako zeměměřička, ale i Oscar Isaac nebo Benedict Wong.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist