V.I.P. Výhled

V kinech se v současnosti hraje celá řada pozoruhodných snímků ačkoli to v současnosti nevypadá na megahity, jsem si jist, že se o nich bude mluvit i za pár let na rozdíl od všech těch maskovaných mužů v kápi nebo směšným kladivem.

Blade-Runner-2049-2

Blade Runner 2049

 

Děj: Člen speciální jednotky Blade Runner K odhalující potenciálně nebezpečné androidy se dostane na stopu tajemství, které může změnit celý svět.

 

Dlouhometrážní recenze

 

Verdikt: Blade Runner 2049 je mimořádný film pro náročnějšího diváka, budete u něj muset přemýšlet a je téměř vyloučeno, že ho pochopíte napoprvé. Ostatně jedničku Ridley Scott několikrát přestříhával a pokaždé v ní něco změnil. To ale Villeneuve vylučuje. Říká, že žádná alternativní verze neexistuje a existovat nebude. Zároveň dodal, že chápe, že do kina budou chodit hardcore fanoušci s baseballovými pálkami, kteří budou připraveni si to s ním vyřídit a že je ochoten tento risk podstoupit. Za RealFilm ovšem s potěšením konstatuji, že žádné inzultace se konat nebudou, tohle je totiž opravdu mimořádný film.

mother!

matka!

 

Děj: Manželský pár žijící na samotě přijme neznámého muže na návštěvu a postupně se k němu připojují i další členové rodiny, což manželku začíná přivádět k šílenství, ale proč vlastně?

 

Dlouhometrážní recenze

 

Verdikt: Tento film rozhodně stojí za pozornost a jestli se na něj vypravíte, tak vám garantuji, že ho z paměti už nevymažete. Teď je ovšem otázka, zda je o co stát. Film se hrál v soutěži na MFF v Benátkách, na prestižním festivalu v Torontu nebo v jihokorejském Busanu (česky se občas píše i Pusanu), kde Aronofsky film osobně uvádí. Jedním z důvodů je, že Jihokorejci Hollywood milují a dnes je to jeden ze tří nejvýznamnějších asijských trhů. A Aronofsky diváky potřebuje, největší položka v 30 milionovém rozpočtu tohoto zjevně nepříliš drahého snímku je honorář jeho současné přítelkyně, který tipuju 80 ku dvaceti ve prospěch jejího honoráře.

To_4

To

 

Děj: Filmová adaptace poloviny nejrespektovanější knihy Stephena Kinga vypráví o zlu terorizujícím dětské obyvatele města Derry v druhé polovině osmdesátých let minulého století.

 

Dlouhometrážní recenze

 

Verdikt: Filmařům se skvěle podařilo navodit atmosféru roku 1989, a to i za pomoci nostalgických momentů jako jsou programové poutače nad městským kinosálem, kde odehrávaly letní blockbustery roku 89 jako pokračování Noční můry z Elm Street nebo Smrtonosná zbraň 2. Soundtrack zní také velmi solidně a trikově dávám filmařům obrovské plus zato, že jejich efekty vypadají jakoby je někdo dělal v osmdesátých letech! S tímhle filmem si prostě dali všichni obrovský kus práce a zároveň srdce filmových fandů. Pro mě je tohle předčasný vánoční dárek a pro milovníky žánru naprosto povinný kousek k návštěvě kina.

Hanna Alström in Twentieth Century Fox's "Kingsman: The Golden Circle."

Kingsman: Zlatý kruh

 

Děj: Volné pokračování veleúspěšné parodie na špionážní filmy o tajné službě Kingsman, která se tentokrát musí spojit s americkým protějškem proti ďábelské ženě tyranizující svět jedovatými drogami.

Dlouhometrážní recenze

Verdikt: Celý film se hovoří o tom, že tvůrci chtějí v sérii pokračovat a celé to budí dojmem jako nepříliš povedený přechod k něčemu lepšímu a většímu. Jenže mou nejoblíbenější postavu ve filmu oddělali, takže uvidíme, zda diváci na film přijdou nebo jak to bude vůbec pokračovat. Vidět se to dá, ale proti jedničce je to tedy docela propad.

Přidat komentář

TOPlist