Editorial o Severském filmovém podzimu a Otu Hofmanovi

Dny jsou čím dál kratší a alternativa trávení volného času v potemnělém sále je samozřejmě lákavá a k tomu, abyste věděli na co vyrazit, je tady RealFilm.cz.

realfilm_cz_logo_cb_invert_300dpi

Zítra bude končit pražská část Severského filmového podzimu, který se pak přesune do řady dalších měst. O dalších zastávkách si přečtěte v tomto našem článku. Jako mediálního partnera této akce nás velmi těší skutečně pěkná návštěvnost, která svědčí o tom, že severská kinematografie se v našich končinách těší stále značnému zájmu. Jsme rádi, že tyto akce jsou a nabízí alternativu k aktuálnímu hollywoodskému mainstreamu představovanému comicsovými velkofilmy studií Marvel a DC Comics nebo fenoménu Star Wars.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Není to však jediné mediální partnerství, které děláme, byť akce nás budou čekat až v příštím roce. Tedy až. Začínáme 17. dubna, takže by se možná slušelo říct už. Příští rok totiž oslavíme nedožité devadesáté narozeniny významného českého scenáristy, spisovatele a dramaturga tvorby pro děti a mládež Oty Hofmana. Pokud chcete akci sledovat, lajkněte náš speciální facebook Ota Hofman a hashtag je #poutniksvetemfantazie. V několika městech uskutečníme projekce, výstavy, koncerty, doprovodné programy pro děti, a to i v rámci tradičních filmových akcí, které máme rádi a mnozí z vás jistě také.

 

dospělí - vlevo Ota Hofman, vpravo Milan Vošmik

dospělí – vlevo Ota Hofman, vpravo Milan Vošmik

Při této příležitosti jsme také mediálním partnerem obsáhlé monografie Oty Hofmana s podtitulem Poutník světem fantazie, ve které se v biografické části dozvíte vše podstatné ze života Oty Hofmana a v recenzní si budete moci přečíst recenze i ukázky ze scénářů Oty Hofmana. Fanoušci literární tvorby Oty Hofmana nebudou ochuzeni ani o vyčerpávající přehled jeho publikací, včetně přehledu českých a zahraničních vydání. Knihu napsal Ondřej Slanina za konzultací se synem Oty Hofmana, ale třeba i režisérem Karlem Smyczkem, který ve filmech Oty Hofmana začínal svou filmařskou kariéru a v současnosti jí připravujeme do pěkné grafické podoby s grafičkou a výtvarnicí Barborou Mackovou.

 

Díky spolupráci s rodinou Oty Hofmana, Barrandovem, MFF ve Zlíně, Festivalem dětských filmů Oty Hofmana v Ostrově a v neposlední řadě Národním filmovým archivem jsme téma nastolené uznávaným historikem Pavlem Taussigem v jeho předchozí výroční publikaci k dětskému festivalu v Ostrově z roku 1990 rozšířili do vycizelované podoby a myslím si, že kromě příznivců Oty Hofmana, knihu docení i fanoušci dětského filmu, který je jednou z nejzajímavějších kapitol české, respektive československé kinematografie.

 

Přeji Vám krásný filmový podzim, děkujeme za přízeň, kterou RealFilmu věnujete a zůstaňte naladěni na opravdový filmový prostor,

 

Váš

 

Ondřej Slanina

Přidat komentář

TOPlist