Gary Oldman podle zahraničních novinářů září jako Churchill

Ještě minulý týden američtí novináři spráskali ruce a volali, kdo pak ještě nebyl obviněn ze sexuálního zneužívání a nebyl vyloučený z Americké akademie udělující Oskary. Kdopak by mohl ještě dostat Oskara? Britský režisér Joe Wright možná našel odpověď.

DARKEST HOUR

Ve snímku Nejtemnější hodina, režírovaném Joe Wrightem (Pokání), učaroval americkým novinářům Gary Oldman (Leon, Dítě číslo 44, Robocop, Země bez zákona,Jeden musí z kola venBatman začíná,Dracula), který zobrazil postavu Winstona Churchilla v příběhu založeném na skutečných událostech z doby jeho prvních týdnů ve funkci na začátku druhé světové války.

Churchill, brilantní a duchaplný státník, který je ve svých 65 letech oddaným členem parlamentu, je nepravděpodobným kandidátem na post premiéra, nicméně situace v Evropě je zoufalá. Když Spojenci nadále podléhají nacistům a britská armáda nadále čelí problémům ve Francii, Churchill je s naléhavostí jmenován do funkce 10. května 1940.

Darkest Hour

Když se hrozba invaze na Spojené království Hitlerovými jednotkami nejasně rýsuje a 300 tisíc britských vojáků zůstává zahnaných do kouta v Dunkirku, Churchill zjišťuje, že jeho vlastní strana proti němu chystá spiknutí a král Jiří VI. (Ben Mendelsohn) je skeptický, jestli jeho nový premiér takovou výzvu zvládne. Je konfrontován s nejzazším rozhodnutím – vyjednat s nacistickým Německem mírovou smlouvu a za hrozivou cenu zachránit britský lid nebo pokračovat v bojích s velmi nejasnými vyhlídkami.

DARKEST HOUR

S podporou své ženy Clemmie (Kristin Scott Thomas), s kterou žije v manželství již 31 let, hledá Churchill inspiraci v britském lidu, aby stál rozhodně a bojoval za ideály svého národa – volnost a svobodu. Se sjednocením jeho síly a slov mu pomáhá jeho vytrvalá sekretářka (Lily James) – Winston musí napsat a předat lidem takové projevy, které národ sjednotí. Nejen, že Winston musí odolat své vlastní nejtemnější hodině, ale zároveň s tím se snaží navždy změnit směr světových dějin. Film jde do kin v lednu a uvede ho Cinemart.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist