Wind River (2017)

wind-river_2

Na festivalu v Cannes získal film cenu za režii v sekci Un Certain Regard. Kromě toho, že se jedná o atmosférický mysteriózní thriller, který má dokonalý hudební doprovod, který by si Oskara rozhodně zasloužil, je to především svědectví o životě v rezervaci a palčivých otázkách, které nikdo neřeší. Jak je možné, že na území velké jako je Rhode Island je jen 6 policistů? Jak je možné, že se v rezervacích ztrácí lidé a nikdo nevede jejich evidenci? Ve filmu také hrají významné vedlejší role dva herci z rezervace.

Elizabeth Olsen and Jeremy Renner star in Wind River

Wind River je velkým hereckým sólem Jeremyho Rennera, který je pro mě sice přesvědčivější v drsnější poloze své role, než u emotivních scén, ale to je samozřejmě můj subjektivní pocit. Příjemným překvapením je pro mě Elizabeth Olsen, která svou Starlingovou a Scullyovou, teda vlastně Bannerovou hraje skutečně dobře. Starý mazák Graham Greene dospěl do fáze zkušeného profesionála a mohlo by se na něj usmát štěstí s nějakou pěknou hereckou trofejí, kterou si za ty roky u filmu vážně zaslouží.

wind_river_5

U filmu Wind River jsem očekával záhadný průběh vyšetřování, různé lynchovské zkratky a podobně a místo toho je zde poctivě natočený western promíchaný s thrillerem, jehož finální rozuzlení dokonce netušíte, ale je vlastně od začátku zřejmé. Film je totiž inspirován skutečnými událostmi, což může být, ale také nemusí být pravda. Každopádně tento film je až příliš reálný. Je dost možné, že od filmu budete odvracet zrak, ale občas není špatné si připomenout, co jsou lidi vlastně za predátory.

Mimochodem jestli vás zajímá kam jel Sheridan po premiéře filmu, tak koupit chleba do obchodu, aby ho odvezl indiánům.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

wind_river_poster

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist