Woody Allen natočil drama Kolo zázraků s Kate Winslet a Justinem Timberlakem

Amazon Woodyho Allena plně zaměstnává, takže letos si k obligátnímu celovečeráku ještě přihodil seriál, i z toho důvodu je Allenova novinka Kolo zázraků uváděna v kinech až nyní a ne tradičně na jaře.

kolo_zazraku_2

Kolo Zázraků (Wonder Wheel) bylo uvedeno na slavnostním zakončení filmového festivalu v New Yorku, tedy Allenově domovském městě. Aby to neměl moc jednoduché, tak se tradičně opět objevily narážky na jeho nestandardní rodinný model a připomínky údajných obtěžování. Tento americký hon na čarodějnice už mi přijde hodně za hranou.

V 50. letech 20. století je v zábavním parku na Coney Islandu velmi rušno. Ginny (Kate Winslet – Steve Jobs, Bůh masakru, Prázdniny, Věčný svit neposkvrněné mysli) je neúspěšná bývalá herečka, která se nyní živí jako servírka. Jak prosté, milý Watsone. Její manžel Humpty (Jim Belushi) se rád napije, pak bývá hrubý a před manželkou často dává přednost rybaření. Nedávno se k nim nastěhovala Humptyho dcera z prvního manželství, Carolina (Juno Temple – Daleko od hlučícího davu, Zloba – královna černé magie), která má sice s otcem problematický vztah, ale zároveň se potřebuje ukrýt před gangstery i FBI.

Ginny jednoho dne potká na pláži pohledného mladého plavčíka Mickeyho (Justin Timberlake – V řetězech, Hra na hraně, Vyměřený čas) a velmi rychle podlehne jeho kouzlu a zamiluje se. V jejich milostné romanci nachází záchranu od všech chyb a zklamání z vlastního života. Humpty výrazně ožije z návratu své dcery. Vše se zdá najednou na dobré cestě. Dokud se ovšem nepotká Carolina s Mickeym.

WA16_D25_0060.ARW

Woody Allen ke své novince řekl: „Ať už čtete řecké tragédie, Stendhala, Tolstého nebo Dickense, jejich příběhy jsou stále aktuální, protože popisují stále se opakující úzkosti a konflikty. Obsahují spoustu složitých, hlubokých, intenzivních a dramatických pocitů. Vždy mě přitahovaly hlavně problémy a komplikovanost ženské duše. Po staletí mají muži tendenci být méně demonstrativní, co se týká jejich utrpení. Muži utrpení ukazovat nesmějí. Zatímco ženy jsou ve svých emocích otevřenější. Natočil jsem hodně komediálních příběhů, ale když jsem se rozhodl pro dramatický, téměř vždy byl o ženách v kritických situacích.“

Američtí kritici jako obvykle Allenovi udělily průměrné známky, ale to je typické. Lepší hodnocení má film na webech pro náročnější diváky samozřejmě. Allen je tradičně mnohem více chápaný v Evropě. Do evropských kin bude snímek vstupovat až v zimě, do českých kin Kolo zázraků uvede Bioscop začátkem ledna. Za kamerou byl gigant tohoto oboru Vittorio Storaro!

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist