Zfilmovaný skutečný příběh o chlapci s obličejovou vadou dojal Ameriku

wonder-1

   Aktuální víkend měl v Americe premiéru sice superdrahý komiksový spektákl Justice League a s ním drama podle skutečnosti Wonder, o kterém se hovořilo jako o dalším potenciálním propadáku. Wonder ovšem dokázal sebrat přes 20 milionů dolarů na tržbách soupeři a okouzlit i filmovou kritiku.

 

   Jako filmový recenzent člověk musí absolvovat často filmy, které nejsou zdaleka jen zábavné a veselé. Dokonce bych řekl, že poslední dobou je smíchu poskrovnu a jak uvidíte v následujícím týdnu, novinky které budeme recenzovat 7 životů a Nádech pro lásku jsou sice silné tituly, ale smát se u nich rozhodně nebudete. A smát se jistě nebudete ani u dojáku Wonder, kde filmaři deformovali obličej filmového zázraku Jacoba Tremblaye (Room) a do rolí rodičů obsadili Julii Roberts a Owena Wilsona.

 wonder_2

   Wonder je natočený podle stejnojmenného knižního bestselleru a vypráví inspirující a dojemný příběh Augusta Pullmana (Jacob Tremblay). Narodil se totiž s obličejovou vadou, která mu až do teď bránila k navštěvování běžné základní školy, Auggie se stane tím nejméně pravděpodobným hrdinou, když nastoupí do páté třídy místní školy. Jak se jeho rodina, noví spolužáci a velká komunita lidí snaží nalézt soucit a přijetí, Auggieho neobyčejná cesta je všechny svede dohromady a on sám dokáže, že nemůžete jen tak zapadnout, když jste se narodili, abyste vynikli.

 

   Film natočil režisér a scenárista Stephen Chbosky, který je autorem ceněného nezávislého filmu Charlieho malá tajemství nebo scénářům k seriálu Jericho popřípadě Disneyho letošní hrané pohádce Kráska a zvíře, která sice vydělala přes miliardu, ale je to doslova strašná záležitost.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist