Liam Neeson bude Cizinec ve vlaku

Liam Neeson se po dvou letech vrací do polohy role, kde ho máme nejraději, jako normálního chlápka, ze kterého se stane pěkně drsný soupeř pro lumpy všeho druhy. Na režijní sesli navíc zasedl španělský hitmaker Jamie Caullet Sera, takže vlna natěšení je značná.

JM4_4362.NEF

Po celosvětovém úspěchu filmů Non Stop, Neznámý a Noční běžec se filmová hvězda Liam Neeson a režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny) sešli již počtvrté, a to na natáčení výbušného thrilleru Cizinec ve vlaku o muži, který se úporně snaží zabránit neštěstí v přeplněném osobním vlaku. Herce i režiséra zlákal scénář k filmu, který překypuje mistrnou akčností a vzrušujícím napětím. Navíc obsahuje i zapeklitou morální otázku, k níž se musí hlavní hrdina postavit čelem. Následky ponese nejen on, ale i spolucestující ve vlaku a jeho rodina doma.

JM4_2445.NEF

Michael McCauley (Liam Neeson) žije spokojeně nudný rodinný život bez jakýchkoliv výkyvů. Prodává pojištění, s rodinou žije za městem, a do práce a zpátky dojíždí pravidelným vlakem. Každý den, už deset let, co odešel od policie. Dnešní den se moc nepovedl a stejně jako vždycky nastupuje do vlaku a těší se domů. Zdraví známé průvodčí i známé tváře. Dveře se zavřou, vlak se rozjede z nádraží a nic ještě nenasvědčuje tomu, že tahle cesta bude úplně jiná a že postava Liama Neesona si během ní sáhne na dno fyzických i psychických sil.

 

Po chvilce jízdy si k němu přisedne atraktivní žena (Vera Farmiga) a položí mu jednoduchou, trochu znepokojující otázku: “Co jste za člověka?” Pod vlivem jejího osobního kouzla i obálky s penězi se Michael nechá vtáhnout do zvláštní a smrtící hry. Musí ve vlaku najít někoho, kdo tam nepatří. Když neuspěje, přijde o rodinu, pokud uspěje, dostane odměnu. Odmítnutí se nebere jako odpověď. Vlak uhání, tajemný vládce hry sleduje každý jeho krok a vzdálenost do cílové stanice se krátí. Než zastaví, šílená situace ve vlaku se promění v horečnaté pátrání, rvačky a střelbu. Je to hra nebo promyšlený zločin? Kdo je tajemný cizinec ve vlaku a proč ho má najít?

OLI_8896.NEF

Producent filmu Rona o filmu říká:„CIZINEC VE VLAKU je akční thriller.Některé z filmů, na něž při práci na tomto snímku odkazujeme, jsou Uprchlík, Nebezpečná rychlost a Non-Stop. Všechny v sobě mají kousek z Hitchcocka a Agathy Christie. Je to taková detektivka, film uzavřený do prostoru vlaku. Zároveň má ale i obrovský rozměr a je to velká akční podívaná. Protože jsme všichni pracovali také na filmu Non-Stop, úporně jsme se snažili, abychom se s Cizincem neopakovali. Hodně jsme se snažili, abychom přišli s novými a zábavnými nápady a obecenstvo si to pořádně užilo.”

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Cizinec ve vlaku - PLAKAT

Přidat komentář

TOPlist