Marlene a Greta: Anděl a bohyně (2015)

marlene a gretadok

Francie, Dietrich – Garbo: The Angel and the Divine, režie: Marie-Christine Gambart

 

53 minut, černobílý a barevný

 

Film:

 

Dvě největší hvězdy stříbrného plátna zlaté éry Hollywoodu a odvěké rivalky, které přistoupily na oblíbenou PR hru Hollywoodu, že jedna druhou nesnáší. Když jedna hrála svůdnou krásku, druhá jí hrála vzápětí, když se jedna usmála, druhá se řehtala na celé kolo, když jedna měla milence, druhá jich měla hned tucet.

marlena a greta_1

Marlene Dietrich (Norimberský proces, Dotek zla, Svědek obžaloby, Modrý anděl,Šanghajský expres, Tréma) a Greta Garbo (Ninočka) jsou opravdové legendy filmového plátna, nadpozemsky krásné, tajemné a vůbec hodny naprostého zbožštění od svých věrných obdivovatelů a jak láduje již po generace mezi své čtenáře americký bulvár i obdivovatelek.

marlena a greta_2

V čem tkvělo tajemství Marlene Dietrich a Grety Garbo v třicátých letech, kdy dobyly Hollywood? Na tuto otázku odpovídá tento zajímavý francouzský dokument, který si pohrává se slavnou hrou těchto dvou filmových stálic na tu lepší, krásnější, úspěšnější, zkrátka hvězdnější.

marlena a greta_3

Místy je dokument hodně faktografický, místy sklouzává k lehké bulvarizaci, ale ta k tomuto tématu patří. Rozhodně však žádné hvězdě neškodí, naopak přispívá k jejich gloriolám, tak jak to mají rádi miliony fanoušků po celém světě.

marlena a greta_4

Dokument se také zabývá oblíbenou otázkou fanoušků obou hvězd, setkaly se ty dvě vůbec nebo ne? Mimochodem ve filmu uvidíte i Silke Ronneburg z Marlene Dietrich Film Collection v Berlíně, což je velmi příjemná dáma, která pokračuje v bádání odkazu slavné hvězdy a měl jsem to štěstí s ní hovořit. RealFilm tento dokument vřele doporučuje ke zhlédnutí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist