Mateřsky splněná dávka upoutávek

Přiznám se, že nesnáším vánoční filmy, ne pohádky, ale nesnáším kýčové příběhy o splněných přáních a podobných ptákovinách, protože je málokdo umí napsat, takže tento týden mě příliš filmů neláká, i když i tentokrát se dá najít pár zajímavých kousků, které stojí za pozornost.

matky_na_tahu_o_vanocich

Sice nejsem cílová skupina komedie Matky na tahu, ale viděl jsem a nyní je tady dvojka, kterou si jistě nenechají ujít příznivkyně prvního dílu, který se stal megahitem. Film se jmenuje Matky na tahu o Vánocích a natočili ho stejní filmaři jako jedničku, což jsou mimochodem muži Jon Lucas a Scott Moore.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Martin Scorsese říká na svých masterclass, že sledovat všechno je pitomost a má velkou pravdu. I v adventním čase, kdy se dávají příšernosti a taháky na pěněženky rodičů všeho druhu, Star Wars nevyjímaje, se občas ale objeví i něco zajímavého. Slibně vypadá novinka italského filmaře Paola Genovese, na jehož nenápadný snímek Naprostí cizinci dorazilo přes dvacet tisíc diváků Místo splněných přání.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Vít Karas sice v televizi pohřbil mou oblíbenou postavu kapitána Exnera a vrátil se do hájemství rodinných podívaných, kde začínal. Jeho vánoční snímek Přání k mání má sympatické hrdiny Jitku Čvančarovou a Martina Myšičku, tak snad to bude lepší, než uspávající žoviální detektiv.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Z francouzské produkce je tady Polibek od Beatrice. Claire žije podle pravidel. Pracuje jako porodní asistentka a svůj život zasvětila službě ostatním. Jenže porodnici, kde pracuje, budou brzy zavírat. A do toho se znovu objevuje Béatrice, bývalá milenka jejího zemřelého otce, vrtošivá a sobecká žena, která je jejím pravým opakem.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Ze země galského kohouta přichází také dobové drama Alberta Dupontela Na shledanou tam nahoře. Listopad 1918. Do konce světové války zbývá jen pár dní. Poručík Henri d´Aulnay-Pradelle je přesto ochotný kvůli uznání a povýšení jít i přes mrtvoly a posílá svou jednotku do nesmyslného útoku. Tato zbytečná zteč na kótu 113 nerozlučitelně spojí dva vojíny, nenápadného účetního Alberta Maillarda a nadaného umělce z bohaté rodiny Édouarda Péricourta. Albert skončí po výbuchu zasypaný v zákopu a Édouard ho vyhrabe a zachrání. Hned nato jej ale zásáhne střepin a přijde o kus obličej.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Po festivalu Francouzského filmu se bude hrát v kinech také Můj život Cuketky. Cuketka není žádná padavka, ale malý čiperný chlapec. Poté, co přijde o maminku, má pocit, že je sám na světě. To ale ještě neví, s kým se ve svém novém životě – v dětském domově – setká. Simon, Ahmed, Jujube, Alice a Béatrice: ti všichni si procházejí nelehkým dětstvím, ale zároveň zůstávají malými hravými dětmi. A pak je tu ještě Camille. Když vám je 9 let, je tak snadné se zamilovat a objevovat nové věci. A co takhle být kromě toho ještě šťastný?

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Mějte úspěšný nejen filmový týden!

Přidat komentář

TOPlist