Nejlepší filmy roku 2017 podle RealFilm.cz

Rok 2017 se blíží ke svému závěru a jako každý rok je na místě publikovat žebříček nejlepších filmů v českých kinech za uplynulý rok.

bladerunner2049_5

Rok 2017 sice v amerických kinech dopadl z ekonomického hlediska bídně, propadla spousta filmů, některé oprávněně, některé méně. O tomto tématu jsme psali třeba v tomto článku.

 

Česká kina naopak dopadla velmi slušně. Letos jsme zaznamenali také velký boom letních kin, kterým přispěla i masivní kampaň ODS, která v rámci svých mefistofelských her promítala zdarma Špunty na vodě. Sice nevyhráli, ale nějaká procenta jim to jistě vyneslo.

last_jedi_3

Letos se nebývale dařilo také francouzským filmařům, kterým se podařilo natočit hned dva filmy, které se umístily v Top 10 Realfilmu. Tradičně se do Top 10 nedostalo nic od Marvelu, ani DC a dokonce v Top 10 se letos neobjeví ani Hvězdné války, které sice všechny comicsáky strčily do kapsy, ale holt se s těmito filmy nemohou měřit.

babazledu_3

Z českých filmů nejlépe hodnotíme film Bába z ledu Bohdana Slámy, který skončil těsně pod vítěznou desítkou, ale myslím si, že ani Masaryk nedopadl úplně špatně, ačkoli měl premiéru už loni na Vánoce, takže sem patřit bohužel nemůže. To je ta potíž filmů uváděných na svátky. Stejný problém pak čekal bohužel i La La Land, který v redakci naprosto milujeme.

 

Pod čarou bych ale ještě rád zmínil trojici těchto filmů bez umístění:

T

Oklamaný

mother!

matka!

zabiti_posvatneho_jelena_4

Zabití posvátného jelena

 

Takže jak to dopadlo podle RealFilm.cz?

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Přidat komentář

TOPlist