Nejzajímavější filmy s herci ve vícečetných rolích

Coming_to_America

Nejen Peter Sellers miloval vícečetné role, dalším přeborníkem v tomto oboru je Eddie Murphy, který vyrostl v podhoubí stand upu a varieté v oblíbeném kultovním programu Saturday Night Live. Murphy hrál vícečetné role v mnoha komediích, často bohužel méně zdařilých, ale rozhodně se nemusí stydět za megahit Cesta do Ameriky. Zhýčkaný a sebevědomý africký princ (Eddie Murphy) přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové přátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů.

double_impact

Vícečetné role ovšem nejsou jen výsadou komedií a pohádek, ale ve filmu Dvojitý zásah si Jean Claude Van Damme střihl dvojroli bratrů v akčním filmu natočeném v Hong Kongu a Kalifornii Dvojitý zásah, který ho vystřelil na orbit akčních megastar. Možná nevíte, že tento film produkoval Michael Douglas, jenž se společně s Van Dammem pokusil dostat mezi hvězdy i hráče amerického fotbalu Briana Boswortha, ale vyšlo mu to jen ve Van Dammově případu. Van Damme se v Hong Kongu dobře zapsal a v podstatě až do své problematické drogové závislosti, která eskalovala roku 1998, kdy málem zemřel na natáčení, patřil mezi největší hvězdy na lukrativním asijském trhu.

The Social Network (2010)

Posledním filmem v dnešním průvodci bude snímek The Social Network Davida Finchera, u kterého vás zřejmě vůbec nenapadlo, že je to tento případ. Své si na natáčení tohoto snímku užili zejména Armie Hammer a Josh Pence, tedy představitelé sourozenců Wincklevossů. Fincher chtěl od začátku dvojčata, ale nakonec svolil s obsazením dvou pohledných mladíků. Po dvou dnech ovšem rozhodl, že nechá ve filmu pouze tvář Armieho Hammera a Josh Pence ztvární víceméně jen technickou rekvizitu, protože se na jeho obličej doklíčuje obličej Armieho Hammera. Pence byl pochopitelně zklamaný, ale nakonec na nabídku přistoupil a Fincher mu pak nechal malý štěk v klubu, kde si řekne jednu větu.

seven_sisters_2

Zde si přečtěte aktuální recenzi na film Sedm životů.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist