Nejzajímavější vycházející černošské hvězdy pro rok 2018

Hollywood prošel za poslední dva roky velkou proměnou, kterou už začínáme vídat a příští rok to bude ještě markantnější, protože do kin vstoupí první velkorozpočtový comicsový spektákl hraný pouze černošskými herci a jaké jsou nejvýraznější vycházející hvězdy černé pleti?

Beverly Hills Cop

Pro Hollywood byla doslova škola života, když šel do kin v roce 1984 Policajt v Beverly Hills s Eddie Murphym. Účetní v Paramountu do té doby nevěřili, že by černošský herec uspěl v takovém rozsahu na mezinárodní scéně, ostatně roli šili na tělo Sylvesteru Stallonovi. Od té doby utekla spousta vody a skutečnost, že nejlépe placený herec v Hollywoodu roku 2016 a 2017 je černoch Dwayne Johnson alias The Rock a notabene nemá ani hereckou školu, svědčí o tom, jak moc se proměnil zábavní průmysl.

G

Jedním z největších hereckých objevů letošního roku je britský herec Daniel Kaluuya z vynikající sociální satiry a zároveň zábavného horroru Uteč. Ani on se ovšem nevyhnul uměle vyvolanému sporu mezi Samuelem L. Jacksonem a producenty filmu, kdy novináři se snad až příliš velkou ochotou informovali o tom, že Jackson se vyjádřil po premiéře v tom smyslu, že amerického černocha musí hrát v americkém filmu Angličan. Jackson pak obrátil, řekl, že je nadmíru spokojen s výkonem mladšího kolegy a popřál mu mnoho štěstí v herecké branži.

black_panther

Příští rok také čeští diváci odhalí nadšení amerických producentů a kritiků po mladém herci Chadwicku Bosemanovi, kterého z našich kin ještě úplně neznáme. V amerických kinech už ovšem celkem bodoval v historickém sportovním filmu s Harrisonem Fordem 42 nebo biografickém snímku o Jamesi Brownovi, ve kterém ztvárnil titulní roli. V roce 2018 bude hrát Černého pantera, novou postavu v marvelovském universu.

lupita

A s ním se ve filmu objeví další velká vycházející hvězda Hollywoodu Lupita Nyongo, která má na polici dokonce už jednu zlatou sošku Oskara. Lupita Nyongo v současnosti plní stránky bulváru díky své zprávě o tom, jak jí měl v začátku kariéry obtěžovat Harvey Weinstein. Lupita si střihne hlavní ženskou roli v Černém panterovi a hraje i jednu ze CGI postav v nových Star Wars. Podívejte na její reálný přirozený projev ve videu magazínu Vogue.

tessa_thor_ragnarok

Želízkem v ohni pro příští roky bude doufejme i stále zajímavější Tessa Thompson, která excelovala v Creedovi, tedy posledním příspěvku do ságy o Rockym a diváci si jí oblíbili i díky aktuálnímu megahitu Thor: Ragnarok. Příští rok jí uvidíme ve velmi očekávaném sci-fi Alexe Garlanda Annihilation.

Přidat komentář

TOPlist