Černá komedie Tři billboardy patří k oskarovým favoritům

Jedno z největších překvapení uplynulého roku v amerických kinech je film Tři billboardy kousek za Ebbingem od známého dramatika a režiséra Martina McDonagha (V Bruggách), které se bude hrát tento měsíc i v českých kinech.

tri_billboardy_1

Mildred Haynesové (Frances McDormand – Její případ, Na pokraji slávy, Prvotní strach, Fargo) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson – Její případ, Podfukáři 2, Podfukáři, Zombieland, Hunger Games: Vražedná pomsta).

Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista (Sam Rockwell), nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky.

Three Billboards Day 02_164.dng

Komediální drama plné černého humoru napsal a natočil Oscarem oceněný režisér Martin McDonagh. „To, co se stalo Mildredině dceři, je smutné a strašné a cítil jsem, že nejdůležitější bude udržet to v rovině komedie i navzdory vší té zoufalé černi,” říká McDonagh. Hlavní roli napsal přímo na tělo herečce Frances McDormand, která ji charakterizovala slovy: „Myslím, že nemusíte vždycky chápat Mildredino chování, ale určitě ji nebudete nikdy nenávidět a pomlouvat.

THREE BILLBOARDS OUTSIDE OF EBBING, MISSOURI

Film Tři billboardy kousek za Ebbingem již získal ocenění na festivalech v Benátkách a Torontu a je bezesporu považován za jednoho z adeptů na blížící se Oscary.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Tri_billboardy_plakat

1 komentář

  1. Ondra Slanina napsal:

    Pro mě nejpřeceňovanější film uplynulého roku, který okatě vykrádá legendární oskarovou klasiku V žáru noci a myslí si, že když přidá trochu politické angažovanosti poplatné novinovým titulkům, brutálního násilí a bezbřehých vulgarit, zapomene se nato, že je to velmi řídká historka útočící na první signální. V žádném případě se nejedná o komedii a sledování filmu je ryzí utrpení. Lepší hodnocení pouze za herce, jinak střih, scénář a režie naprostá tragédie. Zbytečný film.

Přidat komentář

TOPlist