Labyrint: Vražedná léčba (2018)

labyrintIII

USA, Maze Runner: The Death Cure, režie: Wes Ball, scénář: T.S. Nowlin podle novely Jamese Dashnera, kamera: Gyula Pados, hudba: John Paesano, hrají: Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Giancarlo Esposito, Aidan Gillen, Ki Hong Lee, Barry Pepper, Will Poulter, Patricia Clarkson

 

142 minut, 2.39:1, ARRI Alexa, barevný

 

Film:

 

Od roku 2014 sledujeme příběh Labyrintu, který letos vstoupil do své závěrečné části a jelikož má série vzestupnou tendenci, sluší se závěrečný díl veleúspěšné série zhodnotit.  Thomas se skupinkou svých přátel unikl z nástrah Labyrintu. Společně prošli zkouškou ohněm při vražedné cestě přes Spáleniště. Mnohokrát si mysleli, že už je konec, že to nemůže být horší. Vážně?

Půl roku po skončení dvojky Thomas (Dylan O’Brien) společně s přáteli ve strhujícím vlakovém úvodu osvobodí několik přátel zajatých na konci dvojky, ale zdaleka ne všechny, chybí totiž Minho (Ki Hong Lee). Musí se společně s přáteli poprat o naději ve světě, který se hroutí pod tíhou zákeřné nemoci, musí bojovat o přežití mezi nakaženými a nepříčetnými „raply“ na straně jedné a nevyzpytatelnou organizací Z.L.S.N. na straně druhé. Mohou vůbec ještě někomu a něčemu věřit?

labyrintIII-2

Aby Thomas zachránil sebe i své přátele, musí proniknout do legendárního Posledního města, labyrintu řízeného Z.L.S.N. Toto místo se může stát nejhroznějším bludištěm ze všech. Ten, kdo tuto misi přežije, získá odpovědi na všechny otázky, které si Placeři položili od chvíle, kdy poprvé dorazili do labyrintu.

labyrintIII-4

Labyrint příjemně překvapil v tom, že tvůrci správně pochopili žánr a už ve druhém díle se jim podařilo podstatně vyladit potíže z jejich slušného, nikoli však oslnivého debutu. Trojka ovšem šlape natolik slušně, že jsem docela zvědavý, kam se tahle parta filmařů vydá příště. A to vše víceméně s požehnáním autora knižní přelohy, který se už smířil s tím, že se filmy vydaly trochu jiným směrem než jeho knížky.

labyrintIII-3

Filmaři hledali správné lokace až se nakonec rozhodli pro Jihoafrickou republiku. Natáčelo se zejména v Kapském městě a v poušti Kalahari, tedy na stejných lokacích jako ve slavné komedii Bohové musí být šílení.

labyrintIII-5

Vražedná léčba je objektivně nejlepší díl série, který překvapí několika hodně netradičními nehollywoodskými momenty v samotném závěru, byť jinak svižně jede podle osvědčené šablony. Mladí herci před kamerou za těch pár let zestárli a o některých z nich určitě ještě uslyšíme. Metráž je tedy smrtící, ale přežít se to určitě dá a těším se na další film Wese Balla. Každopádně jako finále strčí do kapsy jak šestku Star Wars, tak čtyřku Hunger Games.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Labyrint Vrazedna lecba_plakat

Přidat komentář

TOPlist