Nit z přízraků (2017)

BQ5A8529.CR2

Během svého pobytu v Londýně se Anderson s Day-Lewisem zaměřili na módu a umění a mezi návštěvami Victoria and Albert Museum, kde studovali klasické róby, vytvořili fiktivního módního návrháře Reynoldse Woodcocka.

Vedle hereckého matadora Day Lewise, je ovšem velmi zajímavé obsazení dvou klíčových ženských rolí, tedy Almy a Cyrill. Zatímco Cyrill hraje zkušená herečka Lesley Manville, členka pvní londýnské scény, v roli Almy se objevila v podstatě poprvé na mezinárodní scéně lucemburská herečka Vicky Kries, která prošla castingem a ačkoli si žádné šance nedávala, byla Andersonovou první volbou, protože dokázala přesvědčivě ztvárnit jak dívku v restauraci, tak elegantní ženu v salónu. Myslím si, že tohle by mohla být její vstupenka do mezinárodního filmu.

BQ5A9768.CR2

Nit z přízraků není mainstream, myslím, že ho ocení zhruba stejná skupina jako letní snímek Oklamaný a příznivci Andersonových filmů, ačkoli se přiznám, že nejsem ani zdaleka jeho nekritickým obdivovatelem. Filmy Inherent Vice nebo Master bych rozhodně nenazval majstrštykem. Na druhou stranu film Až na krev řadím mezi nejlepší americké filmy vůbec. Nit z přízraků je rozhodně dobrý film.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Nit z prizraku_plakat

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist