Possession (1981)

possession_3

Velkou zajímavostí tohoto filmu je, že byl natáčený v lokacích Západního Berlína a své génius locí využívá naprosto dokonale. I díky tomu v něm filmoví teoretici hledají další roviny v možném politickém prohlášení. Já osobně ho tam nevidím, ale myšlenka je to rozhodně zajímavá.

Pokud jste o tomto filmu dosud neslyšeli, není se moc čemu divit. Ačkoli režisér dokonce řadu let prožil v Československu, rozhodně neměl na růžích ustláno. To je vidět právě na případu jeho anglicky mluveného filmu Possession, který sice vznikl v koprodukci s Německem, ale byl tam uveden na DVD až v roce 2006! Nelehké to měl i ve Velké Británii, tam byl zakázán až do roku 1999, kdy vyšel poprvé v plné verzi na VHS, které se stalo okamžitě malým kultem ve skupině filmových nadšenců.

Possession-5

Film ovšem překvapivě nebyl v době vzniku zakázán v USA, jenže běžel tam ve verzi, ze které zmizelo hned 40 minut!

Tento film byl pro mě opravdu velké překvapení, protože jsem ho donedávna neznal a jsem hodně rád, že jsem tento film viděl, protože tady někdo od někoho později opisoval, viď Darrene Arronofsky a Clive Barkere? Naprosto bizarní film s celou řadou vrstev, kterou ocení dospělejší diváci, kteří se ale paradoxně tomuto filmu vyhnou obloukem a pro teenagery je to nepochopitelný art. Bezesporu film, který si zaslouží být kultem. Pro milovníky Berlína, mezi které se řadím, naprostá povinnost!

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Possession-plakat

BODY HORRORY na RealFilmu:

Moucha (1986)

eXistenZ (1999)

Hollow Man (2000)

Černá labuť (2010)

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist