Průvodce filmy co vás nakopnou

Rok 2018 je hektičtější než obvykle, a to je teprve ve svém třetím týdnu. Jistě tedy nebude od věci podívat se na filmy, které dodají více pozitivní energie, než energeťáky a termoska s kávou dohromady.

AllThePresidentsMen_4

Začíná to pověstným svícením v jistém hotelu a vede to k největší aféře, která vedla až k odvolání prezidenta. Řeč je samozřejmě o Watergate. Film o dvojici zapálených reportérů z Washington Post Všichni prezidentovi muži, dodnes neztratil nic ze své působivosti a už od úvodních titulků je to pořádná jízda korunovaná hereckými výkony Roberta Redforda a Dustina Hoffmana. Jejich odvaha a zapálenost jít prouti proudu vedoucí až k odvolání prezidenta rozhodně slibuje lepší zítřky a zcela jistě inspiruje i mnoho českých novinářů, kteří v současnosti šijí proti hlavě státu.

pozorvizita

I v českém filmu ale najdeme motivační snímky. Jeden z opravdu velmi motivačních filmů, ačkoli to ještě nikoho podle mě nenapadlo je snímek Karla Kachyni Pozor, vizita!Rudolfem Hrušínským v hlavní roli. Příběh bacilonosiče, který je umístěn na infekčním oddělení a musí se s nastalou situací vyrovnat, není tak o vlastním sebetrýznění, byť i to ve filmu uvidíte, ale zejména o hledání nového smyslu života, který hlavní hrdina najde v pomoci druhým.

patraniposugarmanovi

Většina z nás si časem v životě uvědomí, že štěstí nenajde tím, že bude pašovat drogy z Pákistánu nebo provozovat herny s bednami a své zájmy hájit v senátu. Sice budeme o pár milionů nebo miliard chudší, ale zase nebudeme muset trčet ve věznici a ke snídani si dávat shnilou rýži nebo prosazovat zákony obhajující neobhajitelné. Většina z nás totiž časem zjistí, že i cesta může být cíl. Pokud se objeví světlo na konci tunelu a ještě trochu cesty zbyde, může to být opravdu velmi uspokojivé. A o tom vypráví i příběh oskarového dokumentu Pátrání po Sugar Manovi, lidsky hřejivý příběh o hispánském muzikantovi z Detroitu, který se proslavil v Jihoafrické republice, aniž by se o tom dozvěděl. Tomuto příběhu neuvěříte, to musíte vidět! Podívejte na trailer.

 

A tento pestrý výběr filmů zakončíme dalším českým zástupcem, tedy dokumentem Heleny Třeštíkové Mallory. Časosběrný dokument Heleny Třeštíkové, který není z řady Manželských etud. Helena Třeštíková začala v roce 2002 sledovat zhruba třicetiletou Mallory, která se rozhodla zbavit drogové závislosti a točila jí s přestávkami až do ledna 2015. A to se děly věci, jak uvidíte. I expremiérovi Sobotkovi se z toho orosila pleška. Film, který píše život sám.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

Přidat komentář

TOPlist