To The Bone (2017)

to-the-bone-1

USA, režie a scénář: Marti Noxon, hudba: Fil Eisler, kamera: Richard Wong, střih: Elliott Greenberg, hrají: Lily Collins, Alex Sharp, Carrie Preston, Lili Taylor, Keanu Reeves

 

107 minut, 1.85:1, ARRI Alexa, barevný

 

Film:

 

Ellen (Lilly Collins) je dvacetiletá anorektička a výtvarnice, která opět musela ukončit program na svou záchranu. Vrací se za svou nevlastní sestrou a matkou, která Ellen řekne, že jediná šance, jak by se svou novou rodinou mohla zůstat v kontaktu, je nastoupit další léčbu. Tu jí vybere u Dr. Beckhama (Keanu Reeves), který Ellen sice přijme do své léčby v soukromém sanatoriu z rodinného domu, ale sdělí jí, že bez pokroku pošupajdí pěkně zase ven.

To-the-Bone-2

Ellen se přestěhuje do domu za šesti dalšími svéráznými pacienty s poruchami příjmů potravy a nejvíce jí zaujme Luke (Alex Sharp), devatenáctiletý baleťák se zničenýma kolenama a anorexií, který je do ní už nějakou dobu  bláznivě zamilovaný kvůli jejímu blogu. Jenže Ellen má spoustu tajemství a hodně velkých trápení.

 

Porucha příjmu potravy, to je velké téma náctiletých a pochopitelně i jejích blízkých a jejich rodin. Anorexie a bulimie jsou děsivá témata a jsem hodně rád, že se o nich natočil film. A notabene kvalitní film. Jak už jsme v minulosti na Realfilmu několikrát psal, tak moje matka pracovala před odchodem do penze více než dvacet let na psychiatrii a když jsem jí byl kolikrát navštívit, tak jsem procházel právě kolem oddělení mladistvých s poruchou příjmů potravy. Rád bych dodal, že mnoho z nich odtamtud neodešlo po svých a pokud ano, tak mají velké zdravotní následky do dalšího života.

to_the_bone_4

Film vychází ze zkušeností s poruchou příjmů potravy autorky Marti Noxon, zkušené třiapadesátileté především televizní producentky a dokumentaristky, která se podílela třeba na kultovních seriálech Buffy, the Vampire Slayer, Glee a Šílenci z Manhattanu.

 

Lily Collins pochází ze šoubyznysové rodiny. Pokud to ještě nevíte, tak je to dcera Phila Collinse a jestli máte pocit, že je hodně hubená, tak se rovněž nepletete, protože má tato dívka za sebou zkušenosti z léčby poruchy příjmu potravy. V minulosti jí diváci podpořili ve Sněhurce nebo ve zdařilé romanci S láskou, Rosie. Toto je bezesporu její dosud nejlepší role a troufám si tvrdit, že o ní ještě hodně uslyšíme. Loni uspěla s tímto dramatem, které se stalo hitem Sundance. Netflix na snímek koupil práva za solidních 8 milionů dolarů, jež zcela jistě bez potíží pokrylo výrobní náklady.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist