To The Bone (2017)

To-the-bone-3

Zatímco v USA měl film velmi vřelé přijetí, britský list Guardian film dost drsně odsoudil pro jeho povrchnost. Je jen málo způsobů, jak natočit takovýto druh filmů a shodou okolností ten vůbec nejlepší natočil Miloš Forman a jmenoval se, jak asi tušíte, Přelet nad kukaččím hnízdem. Dejte dohromady partu magorů a nechte je odvyprávět příběh, na kterém vám záleží. Zatímco Forman vyprávěl o svobodě, tak Noxon vypráví o tom, že když už vám hrábne natolik, že vážíte čtyřicet kilo i s postelí a do bříška vám vede hadička s umělou výživou, tak je dobré mít obal od čokolády, ke kterému se dá čichnout, protože to naštěstí nemá žádné kalorie.

 

V tomto ohledu rozhodně souhlasím s americkými, než britskými kritiky, protože vysmívat se tomuto filmu je vlastně dost slabomyslné. Tohle není slabomyslný film nebo film natočený neumětely. Je to komorní laciný snímek, který se snaží příšerné téma ozvláštnit o humor a určité bizarnosti a dělá to mile a s dobrými úmysly, které podporují dobří mladí herci.

to-the-bone_5

Zajímavé je obsazení Keanu Reevese, kterého kritici odstřelili opět pro jeho hereckou topornost a prkenost. Tak upřímně, není to zrovna Laurence Olivier, ale není to poprvé, co Reeves hraje doktora a pokud znáte něco o jeho životním příběhu, má jeho role v tomto filmu docela velkou hloubku.

 

To The Bone není dokonalým filmem, ale rozhodně to není nepodarek. Plusové body je filmu třeba přičíst za osvětu, ačkoli jsem četl i řadu článků, že je film nesmyslný, tak proti tomu bych se dost ohrazoval, protože film naopak možná ještě zmírňuje skutečné následky anorexie. Film uvozují titulky, že sledování filmu může být šokující a podobné věty a je to bezesporu tak, ale za vidění to stojí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

ToTheBonePoster

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist