Všechny prachy světa (2017)

all-the-money-in-the-world-mark-wahlberg

All The Money In The World, režie: Ridley Scott, scénář: David Scarpa podle knihy Johna Pearsona, kamera: Dariusz Wolski, střih: Claire Simpson, hudba: Daniel Pemberton, hrají: Michellle Williams, Mark Wahlberg, Christopher Plummer, Romain Duris, Charlie Plummer, Timothy Hutton

132 minut, 2.39:1, ARRI Alexa, barevný a černobílý(část úvodní sekvence)

nominace na Oskara – nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli (Christopher Plummer)

Film:

John Paul Getty III (Charlie Plummer) je nezletilý neduživý mladík, který se sám prochází po Římě a vyhledává erotické služby. Místo potěšení ho ovšem čeká místo v zadní části dodávky mezi třemi muži v kuklách. Právě byl unesen vnuk nejbohatšího muže planety Johna Paula Gettyho (Christopher Plummer). Jenže…Jeho otec a Gettyho syn se v současnosti sjíždí v Maroku s Mickem Jaggerem a matka (Michelle Williams) je švorc. Únosci požadují 17 milionů dolarů a více už o ději ani slovo.

Ridley Scott už v roce 2017 uvedl blockbuster Alien: Covenant, ale i přesto zvládl natočit za velmi dramatických okolností ještě jeden celovečerní film. Ve výrazné vedlejší roli se totiž objevil Kevin Spacey, který je nadále v Hollywoodu persona non grata a zcela jistě ještě dlouho bude, byť jeho herecký nástupce Christopher Plummer se veřejně vyjádřil o pardon vůči jeho osobě. Režisér Ridley Scott ovšem dokázal, že je velký pragmatik a jako každý velký hráč dokázal nemožné, jakémukoli hodnocení Kevina Spaceyho se vyhnul. Jsem přesvědčený o tom, že kdyby ho veřejně odsoudil, oskarová nominace by ho neminula. Ale to je pouze moje domněnka.

all the money in the world

Když zemře herec v klíčové roli, jako Heath Ledger v Temném rytíři nebo Carrie Fischer ve Star Wars: Poslední z Jediů jsou fanoušci u vytržení. Když je herec diskreditován kvůli sexuálnímu predátorství na nezletilých chlapcích je to opovrženíhodné. A je jedno, pokud má na polici Oskary, Emmy, Tony, zkrátka cokoli. Není to poprvé, co něco takového v Hollywoodu prasklo, ačkoli se o tom v posledních měsících hovoří, že je to novinka. Není.

Film Ridleyho Scotta All the Money in The World, který byl plánovaný na konec prosince a měl velkou naději, že by si Spacey za roli mohl odnést snad i zlatého rytíře se tak ocitl v prekérní situaci. Film pojednává o v západním světě velmi známé kauze, několikrát adaptované, kdy ropný magnát John Paul Getty odmítl zaplatit výkupné únoscům. Ačkoli film sleduje okolnosti celé kauzy, kterou staví do nového světla a samotný Getty není hlavní postavou, rozhodně to není role, která by se dala z filmu odstranit.

All The Money in the World

Ridley Scott tak mohl buď přijmout výkon Spaceyho, který byl ještě před rozmáznutím jeho kauzy označován za brilantní a premiéru odložit, kompletně přeobsadit roli Spaceyho jiným hercem a počkat, než budou mít všichni ostatní herci čas a zpozdit premiéru, než se to trochu uklidní nebo se do toho vrhnout po hlavě – roli přeobsadit a film poslat do kin na plánovanou premiéru, ačkoli průzkum veřejnosti ukázal, že filmaři budou i tak čelit velmi extrémním náladám.

Ridley Scott řekl New York Times:,,Můžete sedět a nechat ať vám to někdo zabije nebo převezmete iniciativu. Já se rozhodl konat.“ Scott byl v těžké situaci a rozhodně se nechtěl vzdát, proto navrhl producentům Danu Friedkinovi a Bradleymu Thomasovi, ať jdou za šéfem studia a vybojují čas pro přetočení filmu. Thomas E. Rothman, šéf studia Sony, které film vyrábí na jejich iniciativu přistoupil a společně se vrhli do práce. Velká výhoda byla, že všichni herci byli ochotní a navíc veřejnost v dotazníku dala najevo, že když půjde film do kin se zpožděním bude jim to vadit ještě víc.

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist