Všechny prachy světa (2017)

A skončeme se už šířit i my, protože se po poněkud nezvyklém úvodu dostáváme k samotnému filmu. A je třeba dodat, že tuto omáčku k vidění vůbec nepotřebujete. Ridley Scott už si práci s italskými filmaři zkusil zejména na natáčení Hannibala v italské Florencii a tentokrát mu své brány otevřel Řím, který Scotta miluje minimálně od doby slavného Gladiátora.

Všechny prachy světa je skutečně notoricky známý příběh a motivace k jeho natočení byla pro Scotta stejná jako pro Eastwooda natočení Sullyho, tedy nová zjištění ve veřejnosti známé kauze. Ačkoli jsem o této kauze četl asi před dvěma lety v jednom společensko ekonomickém magazínu, tento film vyprávěl stejný příběh skutečně jinak. Klíčová věc, tedy charakteristika hlavních postav a jejich motivace totiž v tomto filmu vyplula na povrch, a to díky režijnímu mistrovství Ridleyho Scotta. Dokáže totiž ve zkratce a ve vedení herců odvyprávět nesmírně silné momenty, ale přitom ví, kdy zrychlit, kdy zpomalit, kdy zatlačit na pilu a kdy naopak ubrat. Přiznám se, že těch 132 minut uteklo jako voda a každou chvíli jsem si říkal, kdy se stane něco, proč zrovna režisér Gladiátora natočil další příběh o výkupném. Posledních 40 minut mě ale nenechalo na pochybách.

allthemoney-3

Z hereckého hlediska tento film dopadl naprosto skvostně a kromě výtečného Plummera skvěle hraje i ústřední dvojka Wahlberg s Williams, ale všechny strčí do kapsy pro mě největší překvapení tohoto filmu a tím je francouzský herec Romain Duris. Jeho nenominování na Oskara je pro mě velkou záhadou, protože tohle je dosud bezesporu jeho životní role a v momentech, kdy je na plátně on, tak jsem si jen říkal, cože tohle je ten neustále pochybující mladík ze série Erasmus a spol?

Všechny prachy světa je film, kterému lze stěží co vytknout. Po profesionální stránce nemůže být řeč o tom, že by tam bylo cokoli špatně. Jeho jedinou chybou není to, že se musel přetáčet nebo že herečka dostala o pár set tisíc dolarů méně, než její herecký kolega. To diváka v kině vůbec nezajímá. Co ho ale zajímá je, proč by měl jít do kina na film o únosu mladého chlapce, když ví, že tohle není zrovna zábava k popcornu. V kinosále jsme byli v premiérový den tři. Minimálně třetina z nás ale odešla z kina hodně spokojená.

PS: A uvidíme někdy verzi se Spaceym? Scott říká:,,O tom silně pochybuji.“

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

all_the_money_poster

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist