Ztracen v džungli (2017)

1 - THE JUNGLE DSC09510

Jungle, Austrálie/Kolumbie, režie: Greg McLean, scénář: Justin Monjo podle skutečného příběhu Yosse Ghinsbergha, hudba: Johnny Klimek, kamera: Stefan Duscio, střih: Sean Lahiff, hrají: Daniel Radcliffe, Thomas Kretschmann, Alex Russel, Lilly Sullivan, Yasmin Kassim, Joel Jackson

 

115 minut, 2.35:1, barevný

 

Film:

 

Mladý muž Yossi (Daniel Radcliffe) chce na cestách po světě uniknout rutinně a nudě západoevropského života. V bolívijské metropoli La Paz potkává nové parťáky z různých koutů světa a tajuplného průvodce Karla (Thomas Kretschmann). Ten je vezme na expedici do neprobádaných míst amazonského pralesa s tím, že mohou nalézt neznámý indiánský kmen, zcela nedotčenou přírodu a možná i naleziště zlata.

Jenže uprostřed divočiny dojde k roztržce mezi egy všech členů skupiny a čtyřčlenná skupina se rozhodne na dva páry, z nichž jeden se vydá po divoké řece. Na řeku se vydá právě Yossi, který je po ztroskotání voru stržen přes peřeje do nebezpečné džungle. Yossi zůstane uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné džungle sám. Bez nože či jiné zbraně, bez zásob a bez jakéhokoli přístřeší . . úplně sám.

THE JUNGLEDSC04955

Má sice za sebou tři roky vojenské služby v Izraeli, ale ty ho zdaleka nedokázaly připravit na všechno, co ho v dusném jihoamerickém pralese čeká. Krásná příroda se proměňuje v zelené peklo a v nepřítele plného útočných tvorů, jedovatých rostlin i hadů, odporného hmyzu a ohavných parazitů, jaké si ve středoevropských poměrech nedokážeme ani představit. Džungle má jasný vzkaz: sem lidé nepatří. Film byl natočen podle příběhu Yossiho Ghinsberga a jeho stejnojmenného knižního bestselleru, který zničenou expedici a boj o holý život popisuje.

THE JUNGLE DSC07975

Novinku australského filmaře Grega McLeana (Krokodýl, Wolf Creek, Belko Experiment), který patří do tzv. Ratpack, uměle vytvořené skupiny režisérů definovanou britskou kritikou, v níž jsou filmaři expoloatačních a drsných filmů. Australský filmař Greg McLean to z této party, ve které je třeba i britský maniak Neal Marshall one hit wonder kultovního The Descendant, dotáhl zdaleka nejdál. Točí drsné, vyhrocené filmy z exotických koutů světa a Ztracen v džungli je bezesporu jeden z jeho vůbec nejlepších filmů, který se stal nečekaným vánočním hitem na VOD gigantu Amazon a v České republice se společně s Ruskem nebo Austrálií dostal i na plátna kin. Distribuce se holt mění a oblíbenost Daniela Radcliffa (Podfukáři 2, Viktor Frankenstein, Žena v černém, Horns) alias Harryho Pottera byla jistě klíčovou úvahou proč film do českých kin uvést.

THE JUNGLEDSC05662

Ztracen v džungli má poměrně dlouhou expozici a jsou to v podstatě dva filmy za cenu jednoho. Zatímco první část je příběhem o mužském přátelství, který v sobě nemá ani náznak homosexuality, jak jsem si už mnohokrát přečetl v recenzích různých úrovní a rozehraje poměrně zajímavou hru různých charakterů, druhá část je psychologické drama a souboj o přežití s řadou akčních scén, myšlenkových úvah a především one man show Daniela Radcliffa, který kvůli roli extrémně zhubl.

 

Obě části pak vytváří zajímavý dobrodružný snímek z exotických končin, s mimořádně povedenou kamerou, který je důstojným příspěvkem do žánru a je třeba z mého úhlu pohledu mnohem povedenější, než podobně koncipované dobrodružné drama s Charlie Hunmanem Ztracené město Z. Pro příznivce žánru je Ztracen v džungli slušný film.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Ztracen v dzungli - PLAKAT

 

Přidat komentář

TOPlist