Černý panter (2018)

black_panther_4

Za bledé tváře kope úžasný Andy Serkis (King Kong, Glum a opičák Caesar z Planety opic), který si svého padoucha skvostně užívá a Martin Freeman, který hraje posledních deset let stejnou roli a už na něm začíná vidět, že by si radši vzal tučný šek a šel domů. Chadwick Boseman v titulní roli se mi ale úplně nezdál a chápu, že už má za sebou pár úspěšných filmů, ale úplně se mi na tu roli nezdá.

 

Černý panter je výpravná dobrodružná pohádka odehrávající se v exotických exteriérech, kde se mísí nádherné africké lokace s extravagantními scénografickými nápady, kde se prolínají sci-fistické návrhy s motivy z africké mytologie. Každý milovník Afriky, mezi které se řadím, okamžitě pozná narážku na Viktoriiny vodopády. Velká poklona musí patřit kameramance Rachel Morrison, která vyčarovala nádherné obrázky a mimochodem je nominovaná na Oskara za film Mudbound, takže uvidíme z kraje března, jak dopadne.

black_panther_5

Skvělá je hudba. Po dlouhé době soundtrack, který mě zaujal a těším se na jeho samostatný poslech i mimo film. Výborné africké rytmy připomínají skvělý soundtrack k Černý jestřáb sestřelen, ale jen v několika motivech. Jinak nádherně jede etnohudbu s bongy, dechovými nástroji a v písních se opírá o písňovou tvorbu vytvořenou filmu na míru hitmakerem Kendrickem Lamarem.

 

Černého pantera si užijete pochopitelně v dobrém kině, takže pokud si chcete vychutnat všechny nuance, neváhejte s návštěvou prémiového kina. Film jsme viděli v sále Dolby Atmos. Pokud si to chcete pustit na mobilu, tak potěš koště.

black_panther_6

Černý panter je pěkná výpravná dobrodružná pohádka natočená mladým a talentovaným režisérem, kterému se podařilo celému tomu příběhu dodat potřebnou atmosféru. Velké uznání si zaslouží kameramanka filmu, která vyčarovala nádherné obrázky africké krajiny a především lidé z výpravy, protože ten film vypadá prostě skvěle. Každý biják se pozná podle záporáka a Michael B. Jordan je skvostný, dokonce strčí do kapsy hlavního hrdinu. Celkově to je solidní únikový film s jasně čitelným sdělením. Škoda jen, že je rukopis Marvelu někdy hodně čitelný, protože mě skutečně irituje a obsahuje extrémně trapnou potitulkovou scénu.

A díky Bohu, není tam žádný Iron Man nebo jiný arogantní blb.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist