Mindhunter (2017)

Televizní událost a jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl má za sebou první sérii a za sebe musím říct, že to je zřejmě jediný příběh v současné televizi, u kterého se opravdu těším na pokračování.

mindhunter_1

Zatím desetidílná show americké streamovací společnosti Netflix má za sebou fantastickou první sérii a je třeba dodat, že tato bezesporu nesmírně drahá show s úchvatným filmovým vizuálem přišla s mimořádnými hereckými výkony neznámých herců a hned ve čtyřech dílech byla pod přímou taktovkou slovutného Davida Finchera, který tento žánr umí naprosto mistrovsky. Je dobré dodat, že původně ji producenti David Fincher a Charlize Theron, skutečně ta slavná herečka, nabídli HBO v roce 2009, ale tam se nedohodli! Tomu říkám kiks.

Kniha, podle které se Mindhunter točí vychází z reálného předobrazu agentů FBI, kteří vytvořili metodiku profilování pachatelů. Fincher v ní navazuje na svůj nedoceněný majstrštyk Zodiac, vycházející z knihy Roberta Graysmithe, novináře pátrajícího po stopách masového vraha Zodiaca a pochopitelně na vynikající thriller Sedm. V jeho temném stylu velmi snadno uvěříte, že Amerika je státem zločinu a jeho potírání je nejdůležitější věc na světě pro hlavní hrdiny.

Mindhunter-2

Ke cti hlavních hrdinů je třeba říct, že takto skvostně napsané charaktery musí být pro každého herce odměna. Hrdinové nejsou žádní rytíři na bílém koni, ale zároveň to nejsou žádní asociální nerdové. Klíčové pro oba hlavní hrdiny Holdena Forda (Jonathan Groff) a Billa Tenche (Holt McCallany) je jejich rodinný život, respektive partnerský život, který skvěle dokresluje atmosféru vyšetřovaných zločinů. Oba pánové hrající ústřední duo, včetně jejich kolegyně psycholožky Wendy Carr (Anna Torv), jež je lesba, tvoří postavy, které máte jako divák zájem sledovat v každém nadcházejícím příběhu.

mindhunter_4

Atraktivita seriálu spočívá v tom, že to není typické americké ,,cop drama“ typu Zákon a pořádek nebo Kriminálka z (doplňte dle potřeby). V Mindhunter se řeší skutečné kriminální případy sériových vrahů, které na plátně uvidíte a jestliže Jonathan Demme stvořil pro plátno Hannibala Lectera v majstrštyku Mlčení jehňátek, pak Fincher na televizní obrazovku přináší v podstatě bezejmenné herce do rolí skutečných kriminálníků, které američtí diváci dobře znají a vy si je můžete snadno najít na webu. A dlužno dodat, že při jejich sledování vám nebude vůbec dobře a pokud ano, tak doporučuji vyhledat služby psychologa.

Mindhunter_3

Největším překvapením, na kterém se shodnu s americkou kritikou je představitel masového vraha Edmunda Kempera (Cameron Britton). Vrah měřící 206 centimentrů, který zavraždil jak své prarodiče, tak svou matku, které uřízl hlavu a pak s ní prováděl věci, které zde rozhodně nechystám rozpitvávat.Tento odporný člověk je ovšem pro sérii naprosto klíčový a před jeho hereckým představitelem Brittonem je třeba smeknout pomyslný klobouček, protože co tam tento chlap předvádí je naprosto neskutečné a vymyká se to všemu, co jsme dosud na televizních obrazovkách viděli.

 

Podle informací z Variety už teď víme, že seriál má připravené synopse na 5 sérií! A David Fincher prozradil, že ve druhé sérii se zaměřují na události z kraje osmdesátých let, konkrétně na sérii desítek vražd dětí v Atlantě, kde se zabíjeli i mladí dospělí. Všechny vraždy nakonec americká justice připsala americkému černošskému fotografovi na volné noze a stále panují značné pochybnosti, že skutečně všechny zločiny spáchal. Dodnes sedí v cele smrti a tvrdí, že zločiny nespáchal, ale i kdyby ne, tak mu byla prokázána vina u dvou vražd, které na doživotí stačí. Je tedy jasné, že i druhá série je velmi očekávaná.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist