Nejslavnější sportovní filmy

Vrcholí svátek sportu, kterou bezesporu jsou Olympijské hry konané v Pchjongčchangu a s tím je ideální příležitost připomenout nejzajímavější a nejslavnější sportovní filmy, o kterých jsme v našem průvodci filmu ještě nepsali. Takže tady jsou.

rocky3

Kultovní sportovní film, který zvítězil v klání o hlavní Oskary v roce 1976 je boxerské romantické drama Rocky, jež si ze země vydupala dnes uznávaná ikona akčního a dobrodružného filmu Sylvester Stallone. Příběh outsidera, pouličního rváče a snílka si dodnes podmaňuje miliony diváků a zároveň se stal symbolem americké Philadelphie. O filmu si přečtěte v této rozšířené recenzi.

Martin Scorsese - filmografie

Ačkoli u diváků tolik neuspěl jako Rocky, herecký výkon Roberta De Nira v roli boxera Jakea La Motty ve slavném snímku Zuřící býk je dodnes jednou z nepřesvědčivějších hereckých proměn podle Stanislavského metody, kterou kdy zachytila filmová kamera. Americký režisér s italskými předky Martin Scorsese přesvědčil svého dvorního herce k neskutečnému fyzickému, ale samozřejmě i emociálnímu výkonu, ze kterého budete dodnes naprosto paf.

MSDCORU EC007

V anketě o nejlepší film s tematikou olympijských her na největším filmovém serveru světa imdb.com suverénně zvítězila sportovní komedie Kokosy na sněhu z roku 1993 o skupince jamajských sprinterů, kteří se těsně neprobojovali na letní olympiádu a rozhodli se svou zemi reprezentovat na bobech. Díky komediálnímu timingu Jona Turteltauba se tento snímek stal trvalkou na světových televizních obrazovkách a zároveň krásným, takřka vánočním, rodinným filmem od Disneyho z doby, kdy rodinná zábava nebyli jen sebestřední pitomci v elasťákách a barevných kápích.

Po katrastrofálním neúspěchu filozofického sci-fi Fontána se před Darrenem Arronofskym zavřely penězotoky investorů a hlavně důvěra hollywoodských velkých studií. Jediná skupina, která měla nějaké finanční prostředky a rozhodla se mu dát důvěru byla organizace sdružující vysloužilé wrestlery World Wrestling Entertainment, Inc.v čele s Roddy Piperem (mediálně, ne obchodně), který v osmdesátých letech hrál v kultovním, leč finančně neúspěšném horroru Oni žijí Johna Carpentera a v řadě akčních ne béček, ale céček jako Žabí teror. Právě Piper se rozhodl svěřit Arronofskému finančí prostředky na jeho odysseu životem zkoušeného Wrestlera, kterého geniálně ztvárnil Mickey Rourke. Film se stal hitem, vrátil na výsluní hlavní hvězdu i režiséra a fondu sportovců vydělal slušné prostředky na to, že mohli ve filmové tvorbě pokračovat a nyní chrlí jedno béčko za druhým, kde kromě raného The Rocka, Johna Ceny, Wesleyho Snipese, Davida Hasselhoffa a dalších celebrit účinkují právě vysloužilí wrestleři a kromě toho také úspěšně obchodují s realitami, pořádají eventy a zaměstnávají 800 lidí.

 

Související filmy:

Le Mans_1

Le Mans

 

Rivalové

E

Orel Eddie

 

Creed

Přidat komentář

TOPlist