The Florida Project s Willemem Dafoe bojuje o Oskary

Od zítřka se bude hrát v 82 kinosálech další kandidát na sošky zlatých rytířů Oskarů The Florida Project a myslím, že nebudu špatným prorokem, když řeknu, že ta soška by tam mohla padnout.

florida_project_1

Nedaleko Disneylandu na Floridě stojí řada kdysi populárních pestrobarevných motelů. A není náhodou, že jsou postavené v Art Decu, slohu, který výrazně formovali Čechoslováci. To jen tak na okraj, milí čtenáři RealFilmu, ale chtěl jsem to napsat, když už vzýváme sportovce, aby se nezapomnělo i na naše umělce.

florida_project-2

Okouzlující šestiletá Moonee (Brooklynn Prince) a její kamarádi, kteří si naplno užívají léta, bydlí v jednom z nich. Radost ze svobody, potulování a neodolatelných kopečků zmrzliny nemá nudný a složitý svět dospělých šanci ohrozit. Co na tom, že její 22letá máma (Bria Vinaite) každý týden divoce shání peníze na činži a pozdními platbami dráždí starostlivého správce Bobbyho (Willem Dafoe). Je na čase seznámit se s novou sousedkou a naplánovat pár dalších lumpáren!

florida_project-3

Film s rozpočtem českého filmu režiséra Seana Bakera, kterému se podařilo přemluvit Willema Dafoe, jenž si na složenky občas musí vydělat filmy jako Nebezpečná rychlost 2 nebo Spider-Man, ale jinak září ve filmech věhlasných režisérů Četa, Poslední pokušení Ježíše Krista, Anglický pacient , Ve stínu upíra, Život pod vodou, Antikrist, Hořící Mississipi, kde občas hraje za hubičku, oslnil Cannes a dokonce i Americkou filmovou Akademii umění a věd, protože The Florida Project se probojoval do bojů o Oskary. Konkrétně Willem Dafoe je nominovaný na Oskara ze nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Florida Project je podle všeho velmi silný film, sociální drama, které to sice u diváků nemá jednoduché, ale na druhou stranu, už teď má takovou publicitu a ohlas, že je to rozhodně film, který stojí za pozornost.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist