Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

akta_pentagon_4

Před zajímavým úkolem stál John Williams, který měl kromě hudby tradičně za úkol soud design celého snímku. Původně chtěl použít stejný motiv psacího stroje, jako ve Všichni prezidentovi muži, ale když přišel do redakce, pochopil, že takové retro mu v roce 2017 nemůže projít. Zaposlouchal se tedy do zvuků a zjistil, že ačkoli žádné klávesnice nevydávají signifikantní zvuky, které by mohl použít, přesto je odevšad nějaký charakteristický zvuk slyšet.

 

A došlo mu, že to jsou kroky. V redakci pořád někdo svižně chodí. To se stalo klíčem nejen ke zvuku, ale i ke snímání klíčových scén ve filmu. Schválně se na to zaměřte. Příchody a odchody jsou totiž v podstatě jediným zdrojem napětí, které v tomto příběhu lze použít. A skutečnost, že se to povedlo jde samozřejmě za skvělými realizátory.

akta_pentagon_5

V čem je trochu problém, který jsem cítil už při přečtení synopse, že scénář filmu není úplně věrný skutečnosti. Aktuální aktéři z Timesů, kteří byli pozváni na premiéru filmu pak sdělili, že se jedná o dobrý film, ale ta historka se odehrála úplně jinak.

 

Akta Pentagon: Skrytá válka bohužel nesnesou srovnání s klasikou Všichni prezidentovi muži. Přestou jsou solidním atmosférickým filmem, který se v žádném případě nedá označit jako thriller. Je to drama, nečekejte žádné honičky, žádné pronásledování temnými uličkami, žádné velké napětí. Škoda. Je to ale solidní konverzačka s chytrými dialogy, které by to přeci jen mnohem lépe slušelo v televizi, než na velkém plátně. Je ale dobré trochu vědět o událostech, které máte ve filmu sledovat. Ne všechno je ale ve filmu uspokojivě vysvětleno. Pokud si tedy po zhlédnutí filmu pustíte nějaký dokument na toto téma, myslím, že byla mise splněna.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist