Březnový editorial

Milí čtenáři Realfilmu, byť to tak nevypadá, jaro je za dveřmi, minimálně to astronomické a chystáme řadu změn a akcí spojených s RealFilmem, takže si je pojďme představit.

realfilm_cz_logo_cb_invert_300dpi

Věc, která mě poslední měsíce opravdu pálí je facebook. Ačkoli máme na RealFilmu přes 1500 lajků a bezmála 1500 sledujících (followerů) přístup facebooku má do proklamovaných služeb hodně daleko. Facebook mění s železnou pravidelností pravidla hry a pokaždé jsou pro provozovatele stránek horší. Nemám žádný zájem vytvářet obsah pro facebook zdarma a nemám žádný zájem mu za náš prémiový obsah platit. Facebook nemá žádné právo rozhodovat, co zveřejní našim 1500 sledujícím, zvláště pokud v neplaceném módu naše statusy zveřejňuje slabé pětině, z nichž na naše stránky klikne jen velmi málo sledujících.

 

To pochopitelně vychází z metriky, kterou dělá facebook a které absolutně nevěřím. Při kontrole jinými aplikacemi jsou čísla totiž diametrálně odlišná. Tragédií je, že stejná čísla jako v neplaceném módu nabízí i v módu placeném. Z toho důvodu budeme aktualizovat statusy na facebooku pouze jednou týdně, protože víme, že někomu je facebook zobrazuje pořád a někomu vůbec. Podle jakého klíče to facebook dělá, ale nikdo neví. Těm, kterým se naše statusy zobrazovaly pořád z toho důvodu z našeho facebooku odešly. Pokud se změna neprojeví, budeme zvažovat, zda z facebooku stránku RealFilm.cz neodstraníme na věčné časy, jako jsme už po podobném debaklu učinili na jiném nefunkčním sociálním experimentu jménem twitter. Zkrátka nás zajímá, abyste sledovali RealFilm.cz na webu, nikoli na sociální síti. Navíc se ukazuje, že když statusy vynecháme, návštěvnost na webu nám stoupá.

penny-dreadful

Při analýze údajů vyhledávačů a návštěvnosti se ukázalo, že máte největší zájem o naší oblíbenou rubriku Retro&legendy, dále vyhledáváte naše průvodce filmem, špionážní filmy, filmy a tvůrce z francouzské provenience a samozřejmě exponované premiéry. Tento obsah tedy budeme v budoucnu posilovat a budeme pokračovat i v sérii o filmových lokacích, která patří k dlouhodobě nejčtenějším článkům.

 

Zásadní změna, kterou pro vás chystáme je změna vizuálu webu. Podle našeho průzkumu máte zájem, aby web RealFilmu byl bílý. Pokud máte iphone, tak si web na bílém podkladu už můžete zobrazit. Chystáme zásadní změnu rubrik i koncept celého webu, který se chystáme zjednodušit. Celou koncepci nyní důkladně zkoušíme a v průběhu roku spustíme. O datech a změnách vás budeme pochopitelně dále informovat.

Milí čtenáři, děkujeme za vaší stálou přízeň, doufám, že se místo sociálních sítí setkáme i někdy osobně na některé akci a že si zakoupíte i naší novou knihu, protože víme, že naše předchozí knihy dopadly u vás výborně.

 

Mějte se krásně a zůstaňte naladěni na RealFilm.cz

 

Ondřej Slanina

Šéfredaktor a vedoucí projektu

Přidat komentář

TOPlist