Joaquin Phoenix zuří v neonoirovém filmu Nikdys nebyl

Kariéra Joaquina Phoenixe se pohybuje mimo radar velkých médií, nehraje v žádném comicsovém snímku a díky metoo se jeho režiséři objevují na seznamu sexuálních zvrhlíků. To ale nikterak nesnižuje, že je to jeden z nejlepších herců současnosti.

Nikdys_nebyl

Phoenixova kariéra začala už v polovině devadesátých let, kdy na sebe upozornil jako labilní mladík, který by klidně zabíjel pro Nicole Kidman ve skvostné černé komedii Guse Van Santa Zemřít pro… Světové publikum dodnes fascinuje jeho životní herecký výkon v roli císaře Commoda v majstrštyku Ridleyho Scotta Gladiátor, který mu vynesl oskarovou nominaci.

nikdys_nebyl_2

Od té doby natáčel střídavě filmy pro velká hollywoodská studia a stal se dvorním hercem Jamese Graye, se kterým ho ale pojí velmi komplikovaný vztah, minimálně podle amerického filmového tisku. Pokud vezmeme poslední pětiletku jeho kariéry, tak podal velmi solidní výkon ve filmu Woodyho Allena Iracionální muž, který ale zůstal ve stínu, stejně jako většina posledních filmů Woodyho Allena, snímku Půlnoc v Paříži. Navíc je nyní trendy se od Allena odvrátit kvůli brutální dehonestující kampani vedené jeho bývalou ženou, kdy americká televize odvysílala velmi emotivní příběh jeho nyní dospělé nevlastní dcery. Na Allenovu podporu vystoupila pouze dvojice Diane Keaton a Alec Baldwin.

nikdys_nebyl_3

Všechny tyto mediální veletoče Joaquinu Phoenixovi velmi škodí a jistě mu nepomůže ani současná kampaň proti jeho blízkému kamarádovi Caseymu Affleckovi, kterou od této neděle zaznamenala miliarda lidí, které třeba o Caseym Affleckovi věděli jenom díky jeho loňskému vítězství na Oskarech za depresivní drama Místo u moře.

 

Naštěstí jsou tady pořád racionální filmová média jako RealFilm.cz, která nejsou bulvár a poskytují relevantní informace. Poslední film Joaquina Phoenixe natočila skotská režisérka Lynn Ramsey, která uspěla s artovým hitem Musíme si promluvit o Kevinovi z roku 2011, ale v Hollywoodu zažila dvě nepříjemné skutečnosti. První se jmenovala Pevné pouto, kdy byla odejita ve prospěch režiséra Petera Jacksona, který si na filmu vylámal zuby a podruhé byla odejita z westernu Jane Got a Gun, který byl poznamenaný finančními potížemi Ryana Kavanaugha a znamenal finanční debakl, který započal a následně také ukončil producentskou kariéru Natalie Portman. Film Nikdys nebyl byl skvěle přijatý americkou kritikou a od 1. března se hraje i v českých kinech díky Film Europe.

nikdys_nebyl_4

Joe je válečný veterán, který si nese celou řadu jizev. Svůj bezvýchodný život tráví mezi domem, kde žije jeho podivínská matka, a nebezpečnými misemi, na nichž zachraňuje ženy, které se staly oběťmi obchodu s bílým masem. Významný senátor si ho najme, aby přivedl zpět jeho nezletilou dceru, která skončila v jednom z anonymních domů, v nichž kvete dětská prostituce. Tentokrát však Joe a jeho kladivo mimoděk zasáhnou do pedofilní sítě, jejíž vlákna vedou vysoko… Film Lynne Ramsay je velmi svéráznou variací noir detektivky a procedurálního thrilleru.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist