Máří Magdaléna (2018)

MM_Day18_DSC01090.psd

Jako katolík a historik umění jsem se těšil na další zpracování novozákonního tématu a velmi mě přesvědčila volba režiséra Gartha Davise, který natočil úžasný snímek Lion. A tímto filmem mi potvrdil, že není one hit wonder, ale velmi zajímavý vypravěč. Vybral si herce, které mám rád a jsou mi sympatičtí – Rooney Mara (Lion, CarolVedlejší účinkyMuži, kteří nenávidí ženy, Ona), Joaquin Phoenix (Iracionální muž, Gladiátor, ) a Chiwetel Ejiowor (Doctor Strange, Marťan, 12 let v řetězech) z těch hlavních, ale je tam i řada francouzských herců v rolích vedlejších. Hereckým objevem tohoto filmu je představitel Jidáše Tahar Rahim, kterého určitě v takhle velkém filmu nevidíme naposled.

Oproti Gibsonovým Pašijím je tento film přeci jen ve zcela jiném žánru. Navíc oceňuji přesnější výpravu a kostýmy, žádné variace, žádná italská renesance, jak je v Hollywoodu zvykem. Na filmu se mi opravdu líbila atmosféra, žádné laciné senzace, (viditelné) triky nebo falešná mystika. Davis navíc natáčel hlavně na Sicílii, kterou mám také rád a vědomě se vyhýbá klišé biblických filmů, což hodně oceňuji.

Mary Magdalene

Máří Magdaléna obsahuje klíčové scény, které z dobře známého příběhu očekáváte, ale přidává tam další a i přes novátorskou interpretaci nikdy nesklouzává k laciné senzaci ála Šifra mistra Leonarda, která tento příběh převyprávěla thrillerovým, ale přitom hodně bajkařským způsobem.
Jsem velmi zvědav, kam se Davis bude ubírat příště, ale peněz za lístek rozhodně nelituji.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist