Noční hra (2018)

game_night_3

Game Night, režie: John Francis Daley a Jonathan Goldstein, střih: Mark Perez, hudba: Cliff Martinez, kamera: Barry Peterson, střih: David Egan, Jamie Gross, Gregory Plotkin, hrají: Jason Bateman, Rachel McAdams, Kyle Chandler, Sharon Horgan, Billy Magnussen, Lamorne Morris, Kylie Bunbury, Jesse Plemons, Michael C. Hall, Danny Huston

 

100 minut, 2.39:1, ARRI Alexa, barevný

 

Film:

 

Max (Jason Bateman) a Annie (Rachel McAdams) milují hry a ještě více milují večírky, kdy s bandou podobně postižených kamarádů soutěží ve všemožných společenských hrách. Jejich pravidelné společenské herní večery s dalšími páry naberou obrátky ve chvíli, kdy Maxův charizmatický a nechutně bohatý bratr Brooks (Kyle Chandler) zorganizuje párty s plánovaným únosem, kde mají vystupovat falešní lupiči a agenti FBI. Takže když je Brooks unesen, zdá se vše jako součást promyšlené hry. Jestli je to ale hra, proč v rohu pokoje leží ještě jeden zmlácený chlap a Brooks řval až příliš dobře nato, že není herec. Noc začíná.

game_night_4

   Jasona Batemana (Pařba o VánocíchLítám v tom, Juno, Šéfové na zabití, Dárek) máme v poloze černého humoru rádi, byl to právě on, kdo táhnul nadprůměrnou komedii Šéfové na zabití a jeho proměna ve výborném Dárku byla pro mnohé velkým překvapením. Noční hra vypráví o partě přátel, která se pravidelně schází kvůli noci plné legrace a her, což jste možná zažili, pokud máte za kamarády nějakého Anglána, Američana nebo jste byli na Erasmu.

Game-Night-1

No a jedné takové noci se to nepřekvapivě pořádně zvrtne, poteče krev, sem tam někdo někoho vtipně oddělá a řekne drsnou hlášku. Inspiraci si tvůrci vzali od Agathy Christie a střelených černých komediích 80. let, kdy se ve velkém parodoval Hitchcock, ale update na rok 2018 je evidentní. Filmaři totiž ani tak neparodují děj filmů, jako práci jiných filmařů, takže pokud máte rádi Quentina Tarantina nebo Davida Finchera budete hodně překvapení, co všechno se dá z jejich filmů vytáhnout a přetavit v továrně na komično.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist