Ondřej Slanina dokončuje knihu Poutník světem fantazie o Otu Hofmanovi

Příští měsíc oslavíme 10. dubna 90 let od narození slavného scenáristy dětských filmů Oty Hofmana. K tomuto výročí vyjde nová výpravná kniha Poutník světem fantazie, kterou napsal Ondřej Slanina.

titulka_realfilm_ota

Pokud se podíváme do historie české kinematografie tvoří Hofman nepřehlédnutelnou a naprosto zásadní kapitolu české, potažmo evropské filmové a televizní historie a vzhledem k tomu, že příští měsíc by oslavil nedožité 90. narozeniny jistě nebude od věci si pár věcí připomenout a do budoucna připomínat. Česká televize uvede na ČT Art originální dokument Karla Smyczka o Otu Hofmanovi, kde kromě řady kolegů uslyšíte také citace Oty Hofmana, které krásně namluvil pan Viktor Preiss.

 

RealFilm.cz je mediálním partnerem oslav Ota Hofman 90, které propuknou v polovině dubna, ale také mediálním partnerem aktuálně již dopsané monografie Ota Hofman: Poutník světem fantazie, která se příští týden začíná tisknout a bude k výročí připravena v takovém počtu, aby uspokojila početnou čtenářskou obec. Kniha bude stát 500 korun a kdo si jí předobjedná již nyní dostane od nás jako poděkování novou remasterovanou verzi Třetího prince. Předobjednávejte na známém emailu klasika@realfilm.cz. Kniha bude k mání počátkem května.

 

Ota Hofman stál u zrodu těch nejzajímavějších dětských filmů a pohádek, které jsou známé nejen u nás, ale zejména ve světě. Ostatně tvůrčí skupina Oty Hofmana vytvářela 85% veškerých devizových příjmů Barrandova. Karel Kachyňa o Otu Hofmanovi řekl:,, Ottu jsem měl velmi rád, byl to opravdový kumštýř, kamarád a dobrý člověk. Často na něho vzpomínám, zejména také jako na autora scénářů, které jsem měl čest realizovat. Byly to především tři filmy: Vlak do stanice Nebe, Malá mořská víla a Poslední motýl. Všechny tři tituly mají velký význam i pro moji celoživotní tvorbu.“

Juraj Herz

Ota Hofman jako scenárista je podepsán pod filmy jako Panna a netvor, Třetí princ, seriál Pan Tau, Návštěvníci nebo Lucie postrach ulice režiséra Jindřicha Poláka, v pozici šéfa dramaturgické skupiny Oty Hofmana dal vzniknout filmům jako Tři ořísky pro Popelku, Už zase skáču přes kaluže a mnohým dalším. Jeho knihy určené dětskému čtenáři získaly řadu prestižních ocenění doma i v zahraničí.

 

Pokud máte Otu Hofmana jeho filmy a knížky rádi a chcete se třeba podělit o nějaké zajímavé video nebo článek nebo prostě jen sledovat obsah, podívejte na oficiální facebook Oty Hofmana na facebookové adrese, hashtag je #poutniksvetemfantazie.

Ota Hofman v Ostrove

Přidat komentář

TOPlist