Oskar 2018 živě na RealFilmu!

oscar-2015

2.30 – Dobré ráno, milí čtenáři. Právě se začínají udílet jubilejní devadesátí Oskaři a jak se stalo pěkným zvykem, který dlouhodobě kvitujete, zahajujeme přímý přenos. Trochu vás milí čtenáři podezíráme, že si náš přenos čtete vždy až ráno, abyste se mohli vyspat a přečíst si hlavní události večera, protože to samozřejmě vidíme na naších agregátech sledovanosti RealFilmu, ale co bychom pro vás neudělali. Nejprve si klikněte sem na přehled všech nominací. Moderátorem večera je již podruhé Jimmy Kimmel, který loňský ročník uvedl naprosto skvěle a dokonce zachránil i neslavnou záměnu obálek.

2:31 – Úvodní monolog sice patřil k nejdelším, ale humoru bylo pomálu. I tak Jimmy Kimmel zachraňuje co se dá a vše je vkusné a vtipné. Jestli vládnete angličtinou, mrkněte na video, překlad na České televizi bohužel nedokázal zachytit vtipné momenty ani všechny narážky a bohužel přes tlumočení nebyl slyšet originál.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

2:32 – A první Oskar jde v rychlém sledu. Nominaci za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli proměňuje Sam Rockwell za přeceněné drama Tři billboardy za Ebbingem. Fascinuje mě, jak neochvějně autoři nepřiznávají inspiraci oskarovým filmem V žáru noci, která je do očí bijící. Přiznám se, že toto chování nesnáším.

2.33 – Oskara za nejlepší masky získávají japonští a britští maskéři za geniální masku Garyho Oldmana v dramatu Nejtemnější hodina. Děkuje se hlavně Oldmanovi, protože to byl právě on, kdo tým maskérů přivedl k produkci a svou účast podmínil jejich angažováním. Maskéři každý den dávali Oldmanovi na obličej masku přes 3 a půl hodiny a kdyby si nebyli blízcí, jistě by je nezachránila ani technická virtuozita.

PHANTOM THREAD

2.34 – Cenu za nejlepší kostýmy předává legendární herečka Eva Marie Saint, která hrála v Na sever severozápadní linkou a V přístavu. Kostýmy získávají tvůrci filmu Nit z Přízraků a plným právem, přátelé. To byla radost!

2.38 – Oskara za nejlepší celovečerní dokument předávají Greta Gerwig a Laura Dern.  Oskara dostává snímek Ikarus o dopingové aféře ruských sportovců. V současnosti je film k vidění na Netflixu.

2.43 – A je tu první hudební pásmo. Mary J. Blige zazpívá píseň zdařilého dramatu Mudbound, který znáte i ze stránek RealFilmu. Scéna připomíná hlavní motiv mississipskou farmu s půdou nasáklou vodou a zpěvačku doprovází mnohočlenný gospell.

2.57 – Předávat se budou Oskary za zvuk. Nejprve se dává sound editing. A vítězem se konečně stává Dunkerk! Tak konečně si Akademie všimla objektivně nejlepšího filmu uplynulého roku.

3.00 – A nejlepší zvukový mix putuje také k tvůrcům válečného hitu Dunkerk.

3.10 – Humor zachraňují předávající Kumal Nandjiani a Lupita Nyongo. Nandjiani říká, že je to jeho umělecké jméno, pákistánsky se jmenuje Chris Pine. A pak říká, že přichází z Pákistánu a Iowy, tedy z míst, která nikdo z Hollywoodu nedokáže ani najít na mapě. Oskar za nejlepší výpravu získává film Tvář vody.

3:14 – Další hudební vložku obstarávají zpívající herci z Pixarovky Coco s písní Remember. Jeden ze zpěváků je hispánský sympaťák Gael Garcia Bernal, který sice zpívat vůbec neumí, ale podle ohlasů na twitteru to z latinské Ameriky nikomu nevadí, naopak.

3.22 – Cenu bude předávat Rita Moreno z klasického muzikálu West Side Story. Předává se cena za nejlepší cizojazyčný film. Oskara získává film Fantastická žena z Čile.

iTonya_08024

3.28 – Oskar za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli obdrží výborná Allison Janney za strhující výkon ve filmu Já, Tonya. A je suverénně zatím nejvtipnější. Říká slavnou hlášku Marlene Dietrich, všechno jsem to dokázala sama. Děkuje Margot Robbie a manželovi.

3.37 – Oskara za nejlepší krátkometrážní animovaný film předává trio ze Star Wars. A vítězem je Dear Basketbal, krátký film tvořený z animací a dopisů Kobeho Bryanta při ukončení kariéry. A Oskara za nejlepší celovečerní animovaný film získává film Coco.

call-me-by-your-name_1

3.43 – A další hudební vložka. Hrát se bude píseň z filmu Dej mi své jméno od detroitského muzikanta Sufjana Stevense. Tak to je pořádný song.

3.52 – Předává se Oskar za nejlepší vizuální efekty. Tak konečně se dostává i na Blade Runnera 2049. Velká gratulace!  A troška Oskara míří i do Prahy, protože na filmu pracovala i parta trikařů z UPP.

3.55 – Nejlepší střih ocení Matthew McConaughey a Oskar putuje za Dunkerkem! Tak to je paráda. Sestavit film tak, aby fungoval bylo v tomto případě mimořádně složité. Pecka. Lee Smith navíc herce zjevně zná a z řeči těla je vidět, že radost obou pánů není hraná.

4.00 – Jimmy Kimmel dělá srandu. Naproti Oskarovému auditoriu je kino, kde jsou nic netušící diváci. Jimmy Kimmel tam bere s sebu řadu hvězd, aby je společně překvapili – Guillerma Del Tora, Emily Blunt, Gal Gadot, Margot Robbie, Marka Hamilla nebo Ansela Elgorta. Tak to je vážně vtipné. Lidé vřískají, herci na ně střílejí hot dogy a Mirka Spáčilová na idnes.cz zuří, že to není vtipné.

4.11 – A předávají se Oskary pro krátkometrážní tvorbu. Nejlepší krátký dokument je film Heaven is a Traffic Jam on the 405. A vítěze dalšího Oskara včetně všech nominovaných na tuto cenu uvedeme na festivalu Říčanské filmaŘení 16. června a Pražáci jej uvidí v Bio Oko na ishorts! Vítěz je film Silent Child!

4.31 – Předávají se Oskary za scénář. Nejprve adaptovaný scénář.  Oskara přebírá veterán James Ivory za film Dej mi své jméno. Proměněná čtvrtá nominace. Tak to je tedy něco. Krásná řeč.

get_out_1

4.35 – A nyní scénář původní. Předává Nicole Kidman. Tak to je překvapení. Oskara má Uteč a sympaťák Jordan Peel. Velká gratulace! Za všechny horrorové fandy naprostá bomba a je dobře, že se Akademici nenechali svést novinářskou lobby za Billboardy, které tedy původní opravdu nejsou. Uteč je krásný film a ten všudypřítomný podtón a zároveň dodržení žánrových schémat si tenhle film toho Oskara prostě zaslouží. Klidně mě kamenujte, ale tenhle film bude za dvacet let velká klasika. A pokud ne, sním svůj skalp s octem a cibulí a nechám se přitom natočit Wernerem Herzogem.

4.46 – Sandra Bullock jde předat cenu za nejlepší kameru. Obrovsky vyrovnaná soutěž. Roger Deakins proměňuje 14 nominaci. Konečně!  Blade Runner 2049. Druhý Oskar pro sci-fi trhák.

4.50 – Poslední píseň na jevišti bude z muzikálu Největší showman. Před premiérou uvedl server boxofficemojo, že film skončí jako komerční propadák, když vycházel z návštěv na sociálních sítích a webu imdb.com. Ukázalo se, že to nevyšlo. Film dosud vydělal 350 milionů dolarů a při 85 milionovém rozpočtu už je dávno v černých číslech.

4.54 – Začíná už snad miliontý reklamní blok a my ještě nevíme herce v hlavních rolích, režiséra, hudbu, píseň a hlavně film. Kvapíkem se tedy tento přenos označit nedá.

THE SHAPE OF WATER

4.58 – Předává se Oskar za nejlepší hudbu. Předává Christopher Walken. A Oskar jde k Alexanderu Desplatovi za Tvář vody. Je to jeho druhý Oskar, první dostal za Grandhotel Budapešť. Má již 9 nominací a dva Oskary!

5.01 – A nyní Oskar za nejlepší píseň. Vyhrává pixarovka Coco.

5.11 – Oskara pro nejlepšího režiséra předá sympatická Emma Stone a v červeném, nikoli černém. A vítězem je favorit večera Guillermo del Toro za Tvář vody. Málokdo je tak oddaný filmařině jako on. Sympatické duo dokazuje, že to s Hollywoodem opravdu ještě není tak špatné.

Darkest Hour

5.19 – A čeká nás Oskar za nejlepší herecký výkon v hlavní roli. Díky skandálu s Casey Affleckem, který odmítl přijít kvůli nařčení ze sexuálního obtěžování Oskara předají náhradnice, oskarové hvězdy. Ostatně všimněte si, že celý večer nevíme, zda je tam Matt Damon nebo Ben Affleck. Ojoj. Oskara předávají Helen Mirren a Jane Fonda. A Oskara má Gary Oldman za ztvárnění Winstona Churchilla ve filmu Nejtemnější hodina. Ten vzpomíná na svou kariéru a dvacetileté čekání na tuto cenu. Pak promluví směrem ke své 99 let staré mámě, aby postavila na čaj, že jí Oskara přijede ukázat. Gratulace! Kdo by to čekal od Drákuly nebo Masona Vergera, že?

5.28 – A nyní už běží sestřih nejlepších ženských hereckých výkonů v hlavní roli. Oskara předávají Jennifer Lawrence a Jodie Foster. Herečky si dělají legraci z Meryl Streep. Jodie Foster má berle a a na otázku, co se jí stalo, odpovídá, že jí Streep podrazila nohy. Oskara dostává Frances McDormand, která hraje skvěle, ale v úplně stupidním filmu.  A herečka na závěr položila na zem Oskara a přiměla všechny ženy nominované na Oskara povstat a vyzvala všechny producenty, ať se s nima nebaví na party, ale pozvou je do kanceláří. Tak tomu říkám haló.

tvar_vody_1

5.39 – A vyhlašuje se nejlepší film. A vtip na n-tou. Cenu předávají Warren Beatty a Faye Dunaway, ti co přečetli posledně špatného vítěze. To je vtip, jak má být. A potvrzuje se pravidlo, že vítězný film z Benátek dostane i Oskara. Tvář vody je film roku!

5.48 – A poslední vtip je ten, že kdo řekl nejkratší řeč z vítězů vyhrál vodní skútr. A nakonec si ho skutečně odváží britský kostymér Nitě z přízraků, který děkoval 32 sekund.

Milí čtenáři, Oskaři jsou za námi, přejeme krásný start do nového týdne a pokud vyhráli vaši favorité, tak gratulujeme k dobrému úsudku, pokud ne, je to jenom cena.

_________________________________________________________________________________________________________________________
10. dubna 2018 vydáváme novou knihu Ondřeje Slaniny Poutník světem fantazie, biografii Oty Hofmana. Již nyní si jí můžete předobjednat na známém emailu klasika@realfilm.cz. Prodejní cena bude 500 korun a prvních 100 čtenářů od nás dostane jako dárek zbrusu nové remasterované vydání pohádky Třetí princ podle scénáře Oty Hofmana. Více na www.otahofman90.cz.

reklama světová klasika
Koupit ZDE ↓

Tištěná verze
http://www.kosmas.cz/knihy/168427/slavna-svetova-filmova-klasika/

Přidat komentář

TOPlist