V. I. P. Výhled

 Uběhla již nějaká doba od posledního V.I.P.Výhledu a jelikož je po Oskarech, už se hrají i jiné filmy, než festivalové a na co zajímavého můžete zajít do kina?

 ruda_volavka_6

 Rudá volavka

 Děj: Zraněná primabalerína z Balšom Těatre je svým strýcem naverbována k jednotce profesionálních volavek ruské tajné služby a nasazena na amerického agenta v Budapešti, který je zřejmě v kontaktu s dvojitým agentem.

 Verdikt: Rudá volavka je ambiciózní výstřel Hollywoodu, který si sebral korunu krále špionážních podívaných pro dospělé diváky, nečekejte ani Jamese Bonda ani Jasona Bourna, ale poctivou špionážní thrillerovou podívanou ze staré školy. Realfilm snímek vřele doporučuje ke zhlédnutí.

  Dlouhometrážní recenze

akta_pentagon_4

 

Akta Pentagon: Skrytá válka

 Děj: Washington Post hraje druhé housle na americkém novinovém trhu a v momentě, kdy se dostane k tajným materiálům ohledně války ve Vietnamu, stojí před rozhodnutím, zda ho zveřejnit.

 

Verdikt: Akta Pentagon: Skrytá válka bohužel nesnesou srovnání s klasikou Všichni prezidentovi muži. Přestou jsou solidním atmosférickým filmem, který se v žádném případě nedá označit jako thriller. Je to drama, nečekejte žádné honičky, žádné pronásledování temnými uličkami, žádné velké napětí. Škoda. Je to ale solidní konverzačka s chytrými dialogy, které by to přeci jen mnohem lépe slušelo v televizi, než na velkém plátně. Je ale dobré trochu vědět o událostech, které máte ve filmu sledovat. Ne všechno je ale ve filmu uspokojivě vysvětleno. Pokud si tedy po zhlédnutí filmu pustíte nějaký dokument na toto téma, myslím, že byla mise splněna.

  Dlouhometrážní recenze

game_night_4

 Noční hra

 

Děj: Sympatický manželský pár se nejvíce realizuje při hraní společenských her. Jednoho dne se k nim připojí i manželův bratr, který je nechutně bohatý s nehoráznou nabídkou – budou si moci všichni i s přáteli zahrát bláznivou noční hru, během které bude někdo unesen. To se také stane, jenže najednou se zdá, že to nebyl fake, ale reál.

 Verdikt: V tomto filmu nečekejte ani náznak reality a tvůrci ohýbají fyziku a filmová klišé do nečekaných gagů, když se už poněkolikáté ani jednou nerozbije skleněný stůl, na který spadne obrovský hromotluk, postavy to komentují tak, že se tomu prostě musíte smát. Sympatické je také to, že všechny postavy nejsou zrovna synonymem pro všeználky a humor je postavený i na jejich mírné hlouposti. Přiznám se, že tento druh komedií mám rád, v kině dlouho nic podobného nebylo a od traileru jsem věděl, že by se to mohlo povést. Fajn hollywoodská oddychovka.

Dlouhometrážní recenze

 

Přidat komentář

TOPlist