Výsledková listina 90. Oskarů

Americká filmová akademie umění a věd vyhlásila výsledky Oskarů.

THE SHAPE OF WATER

Nejlepší film

Nejlepší režie

  • Christopher Nolan – Dunkerk
  • Jordan Peele – Uteč
  • Greta Gerwig – Lady Bird
  • Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
  • Guillermo del Toro – Tvář vody

Nejlepší původní scénář

  • Pěkně blbě – Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani
  • Uteč – Jordan Peele
  • Lady Bird – Greta Gerwig
  • Tvář vody – Guillermo del Toro, Vanessa Taylor
  • Tři billboardy kousek za Ebbingem – Martin McDonagh

Nejlepší adaptovaný scénář

  • Call Me by Your Name – James Ivory
  • The Disaster Artist – Scott Neustadter & Michael H. Weber
  • Logan – Scott Frank & James Mangold and Michael Green Molly’s Game – Aaron Sorkin
  • Mudbound – Virgil Williams and Dee Rees

Nejlepší herec v hlavní roli

  • Timothée Chalamet – Call Me By Your Name
  • Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
  • Daniel Kaluuya – Uteč
  • Gary Oldman – Nejtemnější hodina
  • Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.i tonya ii

Nejlepší herečka v hlavní roli

  • Sally Hawkins – Tvář vody
  • Frances McDormand – Tři billboardy kousek za Ebbingem
  • Margot Robbie – Já, Tonya
  • Saoirse Ronan – Lady Bird
  • Meryl Streep – The Post

Nejlepší herec ve vedlejší roli

  • Willem Dafoe – The Florida Project
  • Woody Harrelson – Tři billboardy kousek za Ebbingem
  • Richard Jenkins – Tvar vody
  • Christopher Plummer – Všechny prachy světa
  • Sam Rockwell – Tři billboardy kousek za Ebbingem

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

  • Mary J. Blige – Mudbound
  • Allison Janney – Já, Tonya
  • Lesley Manville – Phantom Thread
  • Laurie Metcalf – Lady Bird
  • Octavia Spencer – Tvar vody

Nejlepší celovečerní animovaný film

  • The Boss Baby
  • The Breadwinner
  • Coco
  • Ferdinand
  • S láskou Vincent

Nejlepší zahraniční (cizojazyčný) film

  • A Fantastic Woman – Čile
  • On Body and Soul – Maďarsko
  • The Insult – Libanon
  • Čtverec – Švédsko
  • Nemilovaní – Rusko

Nejlepší původní hudba

  • Dunkerk – Hans Zimmer
  • Phantom Thread – Jonny Greenwood
  • Tvar vody – Alexandre Desplat
  • Star Wars: The Last Jedi – John Williams
  • Tři billboardy kousek za Ebbingem – Carter Burwell

Nejlepší původní píseň

  • “Mighty River” – Mudbound, Mary J. Blige
  • “Mystery of Love” – Call Me by Your Name, Sufjan Stevens
  • “Remember Me” – Coco, Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez
  • “Stand Up for Something” – Marshall, Diane Warren, Common
  • “This Is Me” – The Greatest Showman, Benj Pasek, Justin Paulbladerunner2049-3

Nejlepší kamera

  • Blade Runner 2049 – Roger Deakins
  • Nejtemnější hodina – Bruno Delbonnel
  • Dunkerk – Hoyte van Hoytema
  • Mudbound – Rachel Morrison
  • Tvar vody – Dan Laustsen

Nejlepší střih

  • Baby Driver – Jonathan Amos, Paul Machliss
  • Dunkerk – Lee Smith
  • I, Tonya – Tatiana S. Riegel
  • Tvar vody – Sidney Wolinsky
  • Tři billboardy kousek za Ebbingem – Jon Gregory

Nejlepší vizuální efekty

  • Blade Runner 2049 – John Nelson, Paul Lambert, Richard R. Hoover, Gerd Nefzer
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2 – Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner, Dan Sudick
  • Kong: Skull Island – Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza, Mike Meinardus
  • Star Wars: The Last Jedi – Ben Morris, Mike Mulholland, Chris Corbould, Neal Scanlon
  • War for the Planet of the Apes – Joe Letteri, Dan Lemmon, Daniel Barrett, Joel Whist

Nejlepší výprava

  • Kráska a zvíře – Výprava: Sarah Greenwood; Dekorace: Katie Spencer
  • Blade Runner 2049 – Výprava: Dennis Gassner; Dekorace: Alessandra Querzola
  • Nejtemnější hodina – Výprava: Sarah Greenwood; Dekorace: Katie Spencer
  • Dunkerk – Výprava: Nathan Crowley; Dekorace: Gary Fettis
  • Tvář vody – Výprava: Paul Denham Austerberry; Dekorace: Shane Vieau and Jeff Melvin

Nejlepší kostýmy

  • Kráska a zvíře – Jacqueline Durran
  • Nejtemnější hodina – Jacqueline Durran
  • Phantom Thread – Mark Bridges
  • Tvar vody – Luis Sequeira
  • Victoria and Abdul – Consolata Boyle

Nejlepší masky

  • Nejtemnější hodina – Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick
  • Victoria and Abdul – Daniel Phillips and Lou Sheppard
  • Wonder – Arjen Tuitenbaby_driver_4

Nejlepší zvukový mix

  • Baby Driver – Julian Slater, Tim Cavagin and Mary H. Ellis
  • Blade Runner 2049 – Ron Bartlett, Doug Hemphill and Mac Ruth
  • Dunkerk – Mark Weingarten, Gregg Landaker and Gary A. Rizzo
  • Tvar vody – Christian Cooke, Brad Zoern and Glen Gauthier
  • Star Wars: The Last Jedi – David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce and Stuart Wilson

Nejlepší střih zvukových efektů

  • Baby Driver – Julian Slater
  • Blade Runner 2049 – Mark Mangini and Theo Green
  • Dunkerk – Richard King and Alex Gibson
  • Tvar vody – Nathan Robitaille and Nelson Ferreira
  • Star Wars: Poslední z Jediů – Matthew Wood and Ren Klyce

Nejlepší celovečerní dokument

  • Abacus: Small Enough to Jail
  • Faces Places
  • Icarus
  • Last Men in Aleppo
  • Strong Island

Nejlepší krátkometrážní dokument

  • Edith+Eddie
  • Heaven is a Traffic Jam on the 405
  • Heroin(e)
  • Knife Skills
  • Traffic Stop

Nejlepší krátkometrážní animovaný film

  • Dear Basketball
  • Garden Party
  • Lou
  • Negative Space
  • Revolting Rhymes

Nejlepší krátkometrážní hraný film

  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmett
  • The Silent Child
  • Watu Wote/All of Us

 

Přidat komentář

TOPlist