ČT Art uvede dokument Karla Smyczka Ota Hofman

Již zítra večer od 20:20 odvysílá ČT Art ojedinělý dokument Karla Smyczka o Otu Hofmanovi, který kromě připomenutí života a díla slavného tvůrce pro děti představí režiséra jako dětského herce ve filmech právě Oty Hofmana.

fotka k události ota hofman

Dokument Ota Hofman vypráví v dvaapadesáti minutách příběh výrazné persony českého dětského filmu, který pokračoval v tradici Jiřího Trnky, Karla Zemana nebo Bohumila Říhy a připomíná jeho přínos v evropském kontextu. Diváci uvidí někdy až paradoxní okolnosti vzniku řady filmů a dnes již slavných televizních seriálů. Za všechny jmenujme třeba dětské filmy Zpívající pudřenka, Honzíkova cesta nebo Klaun Ferdinand a raketa, ze seriálů Pan Tau nebo Návštěvníci.

O Otovi Hofmanovi vyprávějí jeho nejbližší spolupracovníci, významní tvůrci, filmoví historici, ale také na něho vzpomíná jeho syn Otto nebo synovec Petr Linka, takže se dovídáme mnohé i z jeho soukromého života. Často jde o postřehy úsměvné, ale dokument také nenásilnou formou postihuje dobu, v níž Ota Hofman tvořil. Jak o něm říká pan režisér Jiří Menzel: „Byl to až výjimečně slušný člověk“.

Otto Šimánek jako Pan Tau, 1978 _ Otto Hofman Bildarchiv

Otto Šimánek jako Pan Tau, 1978 _ Otto Hofman Bildarchiv

Česká televize kromě tohoto dokumentu připomene nedožité devadesátiny Oty Hofmana a hned po premiéře tohoto filmu uvidíte přehlédnutý snímek Poslední motýl režiséra Karla Kachyni, o jehož fascinujícím vzniku si budete moci přečíst v knize Poutník světem fantazie Ondřeje Slaniny, monografii Oty Hofmana, jehož je RealFilm.cz mediálním partnerem.

Přidat komentář

TOPlist