Nejzajímavější filmy Alaina Delona

Jedna z největších hvězd francouzského a italského filmu, kterého mají možná ještě více rádi diváci v Japonsku. Herec a především hvězda. Člověk, který pečlivě střeží své tajemství a podle francouzských novinářů jich má více, než dost. Právě tajemnost z něj činí herce, který diváky zajímá po celé dekády.

Alain Delon

Alain Delon zásadně odmítá všechny memoárové spisovatele, natož aby se otevřel před filmovým štábem. Veškeré paměti, které v Česku, ale samozřejmě i po světě vyšly, nejsou autorizované. Důvod je nasnadě. Nedostudovaný řezník Alain Delon se v rané dospělosti vydal na profesionální dráhu vojáka a veškeré údaje o jeho kariéře podléhají dodnes utajení. Vzorným vojákem však úplně nebyl, dokonce si měl část služby odsedět ve vězení.

Po svém návratu z armády ze služby v Indočíně se jednoznačně pohyboval na šikmé ploše, ostatně ostře sledovaná kauza zavražděného chorvatského gigola, ve které byl povoláván jako svědek a dokonce se chvíli hovořilo, že by dokonce měl zasednout na lavici obžalovaných, ho celkem logicky vedla k tomu, aby tisku ukázal vztyčený prostředník.

Jeho kariéru solidně zachytil dokument Neznámý Alain Delon, který vznikl bez účasti Alaina Delona. To ovšem neznamená, že ho v tomto dokumentu neuvidíte. Ba, naopak. Režisér filmu Philippe Kohly si dal tu neskutečnou práci a sestavil z rozhovorů a audiovizuálních materiálů z minulosti portrét mimořádné osobnosti francouzské, ale nebál bych se říct i světové kinematografie. O filmu jsme psali samostatně zde.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

První průlomovou roli Alaina Delona můžeme spojit s datem 6. září 1960, kdy měl premiéru kultovní snímek italského šlechtice Luchina Vischontino Rocco a jeho bratři (titulní foto článku). Visconti natočil film podle povídky Giovanniho Testeriho. Film popisující příběh jihoitalského mladíka, který jde hledat štěstí do severoitalského Milána. Titulní postava Rocca byla pro diváky jako zjevení, mladý Alain Delon okouzlil publikum a porota festivalu v Benátkách snímku udělila Zvláštní cenu poroty.

Ve stejném roce Delon uspěl na mezinárodním poli i ve francouzské produkci, a to v režii Reného Clementa. Snímek V plném slunci, který znáte zejména díky remakeu Talentovaný pan Ripley, natočil tehdy René Clement a na rozdíl od románové předlohy i amerického remakeu má film odlišný konec! Delonova remasterovaná verze se hrála před pár lety v Cannes, kde sklidila zasloužené ovace.

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist