Ready Player One: Hra začíná (2018)

ready_pl_3

Ready Player One, USA, režie: Steven Spielberg, scénář: Zack Penn, Ernest Cline, kamera: Janusz Kaminski, hudba: Alan Silvestri, střih: Sarah Broshar, Michael Kahn, hrají: Tye Sheridan, Olivia Cooke, Lena Waithe, Ben Mendelsohn, T. J. Miller,  Mark Rylance, Simon Pegg

140 minut, 70 mm a Codex, také 3D, 2:39:1, barevný

Film:

 

Svět v roce 2045 se ocitá v hluboké krizi – jedinou záchranou před bezútěšnou skutečností se pro miliony lidí stalo hraní online počítačové hry ve virtuální realitě OASIS. Lidstvo definitivně zblblo z videoher a techniky, totálně projelo realitu a mnoho lidí sice žije v nablýskaném luxusu druhého života, jenže jinak obývá chudé příbytky a karavany, které s úsporných důvodů staví nad sebe.

ready-pl-4

Wade Watts (Tye Sheridan – Bahno z Mississippi, X-Men: Apokalypsa) je sirotek, o kterého se stará jeho teta. Je to normální zdravý kluk, který ví, že ho toho v životě nic moc dobrého nečeká. Jeho opatrovnice žije s věčně nalitým neschopákem a jedinou útěchou mu tak může být hraní OASIS. Jenže…

ready-pl-2

James Halliday (Mark Rylance) asociál připomínající Steva Jobse těsně před svou smrtí nabídl majoritní podíl v OASIS tomu, kdo najde ve hře tři klíče, jež povedou k tzv. velikonočnímu vejci. Wade o to má zájem, ale samozřejmě není jediný. Výhra je ve stovkách milonů dolarů. Jenže Wade je samotář, takže to vůbec nebude mít jednoduché. Ale je samotář skutečně? I ve virtuální realitě si člověk může najít přátele nebo lásku, ale co reálný svět?

 

Film je natočený podle bestsellerové knihy z roku 2011, které se jen v USA prodalo přes milion výtisků a kniha vyšla ve 30 jazycích světa. Knihu neznám a určitě bych jí nečetl, protože nehraji počítačové hry a považuji je za ztrátu času a stejně tak mě příšerně vytáčel trailer. Ovšem samotný film, to je věc úplně jiná. Expozice mě tedy poněkud vyděsila, počínaje profláklou a pitomou úvodní písničkou, do očí bijícími nelogičnostmi jako třeba z čeho Wade Watts žije, které mě hodně točily, ale čekal jsem, kam se to bude vyvíjet. A zhruba po půl hodince se to konečně rozjelo. A pak už se to nezastavilo. Díky Bohu.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist