Ready Player One: Hra začíná (2018)

ready-pl-5

V čem je tedy film přelomový, jak jej nazývá podstatná část recenzentů? To uvidíte. Spielbergovo vyprávění je podle mě skvostné, rozhodně bych mu nevyčítal, že se drží osvědčené filmové řeči, která se v Hollywoodu používá už od třicátých a čtyřicátých let minulého století. Jsme na ní zvyklí a film se tak prostě v Hollywoodu vypráví. Vyčítat jednasedmdesátiletému režisérovi, který v sedmdesátých letech natočil Čelisti, v osmdesátých E. T. mimozemšťana, v devadesátých letech Jurský park a v první dekádě Minority Report, že nedokáže dnešním dospívajícím nabídnout jejich příběh je podle mě zcela mimo mísu. Po zhlédnutí posledního Spidermana s podtitulem Homecoming o dvě generace mladším režisérem podle mě naopak Spielberg potvrzuje, že mladým naopak rozumí.

ready

Ve filmu jsem poznával řadu svých oblíbených filmů, podotýkám, že mi je 36, hodně narážek jsem ale nepochopil a nikterak mě to netrápí. Hledat je nebudu. Celý ten barevný bordel funguje díky Spielbergově režii a dobře vybranému castingu, zejména u mladých neokoukaných herců. Tye Sheridan je opět výborný a z tohoto kluka nám roste velká hvězda a celý film jsem přemýšlel, kde jsem viděl Olivii Cooke. Pokud jste viděli hit ze Sundance Já, Earl a holka na umření, tak ta okatá umírající dívka je právě ona.

ready-pl-6

Alan Silvestri vybral nějakou muziku z osmdesátek a musím říct, že já většinu této muziky nemám rád. Jenže když skládá pro orchestr, tak klobouk dolů. Když si člověk vybaví jeho kompozice pro kultovní sérii Návrat do budoucnosti, která je ostatně tomuto filmu tak strašně podobná nebo Forrest Gump, tak je třeba říct, že Silvestri je dost možná jedním z nejméně doceněných hlavních skladatelů Hollywoodu posledních třiceti let.

 

Spielberg měl k dispozici rozpočet celého našeho ministerstva kultury, partu nejlepších filmařů současnosti a všeho beze zbytku využil. Ready Player One je bezva únikový film a RealFilm jej vřele doporučuje ke zhlédnutí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist